SNES Classic, czyli stara konsola od Nintendo w nowej wersji!

SNES Classic, czyli stara konsola od Nintendo w nowej wersji!

Ta wiadomość ucieszy na pewno każdego miłośnika starych konsoli oraz gier z lat 80-tych i 90-tych. Firma Nintendo wraca do swoich pomysłów z ubiegłego wieku i wchodzi na rynek z ulepszoną wersją kultowego urządzenia Super Nintendo Entertainment System z 1990 roku. 
Odnowioną wersję będzie można łatwo i szybko podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI. Producent zadbał jednak o tych użytkownikach, którzy będą chcieli się poczuć jak kiedyś i oprócz wyboru proporcji 4:3 dodane zostały także specjalne tryby, które pozwolą poczuć "komfort" grania na starych telewizorach.

Dodana zostanie jednak jeszcze jedna funkcja, o której kiedyś można było jedynie marzyć. Stan gry będzie mógł zostać przez nas zapisany, a my będziemy mogli wrócić do rozgrywki w dowolnym momencie.Kolejną ciekawą rzeczą jest fakt, że urządzenia na terenie Azji i Europy będą wyglądały zupełnie inaczej od tych sprzedawanych w Ameryce. W 1990 roku było podobnie. Wtedy wygląd konsoli również był inny na rynku japońskim i europejskim oraz rynku amerykańskim. Tak prezentują się zabawki:W kwestii gier opcje konsoli są jednak ograniczone. SNES Classic będzie sprzedawany z 21 grami od Nintendo. Nie będzie niestety możliwości dodania swoich własnych gier za pomocą plików ROM.Dystrybucja odnowionej wersji konsoli rozpocznie się już 29 września, a jej cena będzie wynosić 80 dolarów.

 

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!