SNES Classic, czyli stara konsola od Nintendo w nowej wersji!

SNES Classic, czyli stara konsola od Nintendo w nowej wersji!

Ta wiadomość ucieszy na pewno każdego miłośnika starych konsoli oraz gier z lat 80-tych i 90-tych. Firma Nintendo wraca do swoich pomysłów z ubiegłego wieku i wchodzi na rynek z ulepszoną wersją kultowego urządzenia Super Nintendo Entertainment System z 1990 roku. 
Odnowioną wersję będzie można łatwo i szybko podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI. Producent zadbał jednak o tych użytkownikach, którzy będą chcieli się poczuć jak kiedyś i oprócz wyboru proporcji 4:3 dodane zostały także specjalne tryby, które pozwolą poczuć "komfort" grania na starych telewizorach.

Dodana zostanie jednak jeszcze jedna funkcja, o której kiedyś można było jedynie marzyć. Stan gry będzie mógł zostać przez nas zapisany, a my będziemy mogli wrócić do rozgrywki w dowolnym momencie.Kolejną ciekawą rzeczą jest fakt, że urządzenia na terenie Azji i Europy będą wyglądały zupełnie inaczej od tych sprzedawanych w Ameryce. W 1990 roku było podobnie. Wtedy wygląd konsoli również był inny na rynku japońskim i europejskim oraz rynku amerykańskim. Tak prezentują się zabawki:W kwestii gier opcje konsoli są jednak ograniczone. SNES Classic będzie sprzedawany z 21 grami od Nintendo. Nie będzie niestety możliwości dodania swoich własnych gier za pomocą plików ROM.Dystrybucja odnowionej wersji konsoli rozpocznie się już 29 września, a jej cena będzie wynosić 80 dolarów.

 

 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.