Snapchat zwolni 20% swoich pracowników

Snapchat zwolni 20% swoich pracowników

Snapchat mierzy się właśnie z kolejnymi problemami. W związku z niższym wzrostem przychodów firmy niż zakładano, spółka została zmuszona do zwolnienia ok. 20 procent swoich pracowników. Akcje przedsiębiorstwa spadły w ostatnich miesiącach o 80%.


Na ten moment Snapchat zatrudnia blisko 6 tysięcy pracowników. Pomimo tego, że ze Snapchata korzystało w minionym kwartale 347 mln użytkowników, czyli o 18% więcej niż rok wcześniej, spółka nadal notuje ujemne przepływy pieniężne. W zeszłym kwartale było to -147 milionów dolarów (w porównaniu do -116 milionów rok wcześniej).

To między innymi z tego powodu, Snapchat właśnie podjął decyzję o zwolnieniu 1300 osób, co stanowi ok. 20% pracowników firmy. Wielkie zwolnienia w firmie obejmą m.in. dział rozwoju produktów i hardware'u.Snapchat w tym roku mierzy się wieloma problemami, których nie poprawia ogólna sytuacja na rynku. Snap zwraca szczególną uwagę na zakłócenia w łańcuchu dostaw, brak siły roboczej i wysoką inflację, która dotknęła reklamodawców, współpracujących z przedsiębiorstwem. Od początku bieżącego roku, kurs Snapa stracił blisko 80 procent, a po informacji o dużych zwolnieniach stracił kolejne 5 procent.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.