Snapchat uruchomił płatną wersję aplikacji na komputery

Snapchat uruchomił płatną wersję aplikacji na komputery

Do tej pory Snapchat był aplikacją dostępną jedynie na smartfony, a co więcej, od zawsze był darmowy. Po latach twórcy postanowili wprowadzić znaczne zmiany - jedną z nich jest Snapchat for Web, czyli wersja Snapa na komputery osobiste.


Pomimo że aplikacja aktualnie nie jest u szczytu swej popularności, ze Snapchata dziennie korzysta aż 332 miliony użytkowników. Twórcy Snapa zdecydowali się na udostępnienie tzw. Snapchat for Web, który umożliwi wysyłanie snapów i komunikację ze znajomymi za pomocą połączeń wideo. Użytkownicy będą mogli łączyć się na kamerkach pomiędzy telefonem a komputerem stacjonarnym.Z poziomu komputera korzystający zalogują się na nowe lub wcześniej utworzone (w wersji mobilnej) konto i bez problemu będą mogli robić wszystko to, co dostępne jest obecnie w aplikacji.

Jednak wersja komputerowa Snapa, póki co uruchomiona została w ramach nowego, płatnego planu subskrypcyjnego: Snapchat+. Plan ten dostępny jest na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Snapchat+ pozwala m.in. podejrzeć, kto przewinął konkretne stories oraz zaznaczone na mapie, ostatnie miejsca podróży znajomych snapowiczów.

Snapchat for Web jest świeżym projektem, lecz z pewnością za jakiś czas pojawi się także w Polsce.

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.