Snapchat stracił ponad 2 miliardy dolarów!

Snapchat stracił ponad 2 miliardy dolarów!

Ostatnio Snapchat znów zaskoczył użytkowników aplikacji nową aktualizacją, o której pisaliśmy kilka dni temu tutaj. Jak się jednak okazało, właściciele firmy Snap Inc. będą musieli na jakiś czas wstrzymać się z inwestowaniem w podobne nowości, ponieważ ich straty wzrosły do rekordowego poziomu i przekroczyły już sumę 2 miliardów dolarów.  
Akcje firmy na amerykańskiej giełdzie spadły aż o 20 procent, tym samym powodując miliardowe straty. Od początku tego roku Snapchat stracił już 2,2 miliardy dolarów, a obecna liczba jest dwa razy większa niż straty z  dwóch ostatnich lat razem wziętych, które były liczone w milionach, a nie w miliardach.Pierwszy raz od 2015 roku firma notuje najniższe przychody z reklam. Dotychczas każdy kolejny raport pokazywał, że rosną, lecz od początku roku ich wysokość znacząco spadła. Najnowsze statystyki mówią, że spadek przychodu z reklam na jedną osobę korzystającą z aplikacji zmniejszył się z 1,05 do 0,9 dolara.

Największe problemy mają właściciele i zarazem twórcy jednej z najpopularnieszych aplikacji - Evan Spiegen i Bobby Murphy. Według ostatniego raportu, są oni stratni aż po ponad miliard dolarów. Przed całym zamieszaniem związanym z giełdą ich majątki były wyceniane ponad 5 miliardów dolarów każdy.

Snapchat musi dalej się rozwijać oraz tworzyć innowacje, jednak priorytetem musi teraz być możliwość zarobku na aplikacji i możliwość zdobycia pieniędzy dzięki reklamom.

 
avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Mandzio wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Sprawdź swoje statystyki Spotify z 2017 roku!

Pomysły na świąteczne prezenty ze sklepów YouTuberów!