Snapchat stracił ponad 2 miliardy dolarów!

Snapchat stracił ponad 2 miliardy dolarów!

Ostatnio Snapchat znów zaskoczył użytkowników aplikacji nową aktualizacją, o której pisaliśmy kilka dni temu tutaj. Jak się jednak okazało, właściciele firmy Snap Inc. będą musieli na jakiś czas wstrzymać się z inwestowaniem w podobne nowości, ponieważ ich straty wzrosły do rekordowego poziomu i przekroczyły już sumę 2 miliardów dolarów.  
Akcje firmy na amerykańskiej giełdzie spadły aż o 20 procent, tym samym powodując miliardowe straty. Od początku tego roku Snapchat stracił już 2,2 miliardy dolarów, a obecna liczba jest dwa razy większa niż straty z  dwóch ostatnich lat razem wziętych, które były liczone w milionach, a nie w miliardach.Pierwszy raz od 2015 roku firma notuje najniższe przychody z reklam. Dotychczas każdy kolejny raport pokazywał, że rosną, lecz od początku roku ich wysokość znacząco spadła. Najnowsze statystyki mówią, że spadek przychodu z reklam na jedną osobę korzystającą z aplikacji zmniejszył się z 1,05 do 0,9 dolara.

Największe problemy mają właściciele i zarazem twórcy jednej z najpopularnieszych aplikacji - Evan Spiegen i Bobby Murphy. Według ostatniego raportu, są oni stratni aż po ponad miliard dolarów. Przed całym zamieszaniem związanym z giełdą ich majątki były wyceniane ponad 5 miliardów dolarów każdy.

Snapchat musi dalej się rozwijać oraz tworzyć innowacje, jednak priorytetem musi teraz być możliwość zarobku na aplikacji i możliwość zdobycia pieniędzy dzięki reklamom.

 
avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.