Snapchat pozwoli na użycie Bitmoji 3D jako awatara

Snapchat pozwoli na użycie Bitmoji 3D jako awatara

Snapchat zapowiedział, że dodane swego czasu Bitmoji 3D będzie można wykorzystać także jako awatar profilu użytkownika. Do tej pory możliwości korzystania z tej opcji były znacznie ograniczone.


W 2017 roku Snapchat zdecydował się na implementację Bitmoji 3D. Do tej pory wykorzystać te funkcję można było jako dodatek do wykonywanych zdjęć czy filmów. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości animowany wizerunek naszego awatara pojawiał się na ekranie i mogliśmy dowolnie go przesuwać czy zmieniać rozmiar.

Teraz Bitmoji 3D zostanie nieco udoskonalone. Okazuje się, że już niedługo posłuży ono po prostu jako awatar profilu. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji blisko 1200 opcji personalizacji wyglądu. Pojawi się także możliwość zmiany tła, mimiki czy wykonywanych gestów.

Źródło: Snapchat (via The Hollywood Reporter)


David Whyte, projektant Bitmoji 3D, wypowiedział się o nowości w następujący sposób:
Awatary 3D mają na celu uczynienie profili Snapchat bardziej wyrazistymi, zabawnymi oraz osobistymi.

Nie da się ukryć, że funkcja może spodobać się osobom lubiącym personalizować swoje profile oraz Bitmoji właśnie. Na razie opcja pojawi się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, lecz jej zasięg wkrótce zostanie poszerzony także o inne rynki.

 

Korzystacie jeszcze ze Snapchata? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.