Snapchat ma uruchomić platformę do gier

Snapchat ma uruchomić platformę do gier

Zeszły rok nie był udany dla Snapchata, jednak twórcy aplikacji nieustannie próbują przywrócić serwisowi jego dawną popularność. Tym razem postanowili zaryzykować i postawić na gry, w które użytkownicy Snapchata będą mogli zagrać najprawdopodniej już w przyszłym miesiącu. 


Mini gry AR na Snapchacie pojawiły się już jakiś czas temu, jednak jego twórcy chcą rozszerzyć ten aspekt w aplikacji w najbliższym czasie. Snapchat zamierza wprowadzić do aplikacji platformę do gier, w której pojawi się także twórczość deweloperów nie związanych ze Snapchatem.Gry na Snapchacie mają działać w sposób znany nam już z Messengera. Już wcześniej otrzymaliśmy możliwość wyzywania swoich znajomych na pojedynki w różne gry, jednak teraz opcja ta ma zostać rozbudowana.

Snapchat próbuje ratować swoją sytuacje i stara się wprowadzić wiele nowości. Liczba użytkowników straconych po zeszłorocznej aktualizacji, o której pisaliśmy na naszej stronie, jest jednak zbyt duża. Dawni użytkownicy Snapchata przerzucili się na Insta Stories, co zauważyć można między innymi w przypadku influencerów, którzy praktycznie nie udzielają się już w serwisie. Czy ich najnowszy wymysł poprawi sytuację aplikacji? Tego dowiemy się już za jakiś czas.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.