Snapchat z aktualizacją wprowadzającą spore nowości!

Snapchat z aktualizacją wprowadzającą spore nowości!

Facebook od jakiegoś czasu solidnie depcze po piętach pierwowzorowi, od którego coraz częściej zapożycza wprowadzane przez siebie nowości. Snapchat z kolei robi swoje i właśnie wprowadza naprawdę solidną aktualizację, która zawiera w sobie kilka naprawdę świetnych funkcji.
Snapchat nie przejmuje się zapożyczeniem funkcji Stories przez Marka Zuckerberga i postanawia dalej wprowadzać do swojej aplikacji takie nowości, które pozwolą zatrzymać przy sobie dużą rzeszę użytkowników i przy okazji przyciągnąć nowych.Pierwszą ciekawą innowacją w najnowszej aktualizacji jest wycinanie obiektów. Funkcja ta polega na tym, że zaznaczamy interesujący nas fragment zdjęcie, a ten znika i zostaje zastąpiony w miarę podobny sposób. Oczywiście po takim zabiegu jakiś ślad (w mniejszym lub większym stopniu) na pewno będzie widoczny, lecz koniec końców ciekawe rozwiązanie, które w wielu sytuacjach może na pewno się przydać.Rysowanie naklejkami to kolejne ciekawe rozwiązanie wprowadzone w aktualizacji. Do tej pory malować mogliśmy tylko za pośrednictwem pędzli, teraz natomiast do tej puli doszło osiem specjalnie przygotowanych naklejek - mamy nadzieję, że w przyszłości pojawi się ich więcej.Zapewne wielu z Was miało problem, że zdjęcie lub film wysyłane konkretnemu znajomemu (nie do MyStory) znikało po upływie kilku sekund i mogliśmy wrócić tylko do jednej treści dziennie. Snapchat postanowił jakoś temu zaradzić i odbiorca, który otrzyma od nas wiadomość, to będzie ona widoczna do momentu aż sam nie postanowi przerwać jej wyświetlenia poprzez chociażby dotknięcie ekranu. Wideo z kolei można od teraz odtwarzać w wersji zapętlonej.


Co sądzicie na temat nowej aktualizacji Snapchata? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.