Nowa aktualizacja Snapchata z funkcją wprost z Instagram Stories

Nowa aktualizacja Snapchata z funkcją wprost z Instagram Stories

Regularne aktualizacje poszczególnych aplikacji umożliwiających korzystanie z przeróżnych mediów społecznościowych za pośrednictwem mobilnych urządzeń zazwyczaj wprowadzają całkowicie nowe, interesujące funkcje. Nie inaczej jest w przypadku Snapchata, gdzie teraz możemy chociażby dodawać linki do zrobionych przez nas snapów. 


Do tej pory to nowości wprowadzane do aplikacji Instagram budziły spore zainteresowanie - głównie za sprawą tego, iż cała opcja Instagram Stories oraz jej aktualizacje sporo zapożyczały właśnie ze Snapchata. Mimo że tym razem update "pierwowzoru" nie jest jakiś bardzo obszerny, to warto zwrócić uwagę na pewną nową możliwość, która to z kolei w usłudze Marka Zuckerberga była obecna od dłuższego czasu. Mowa tutaj o dodawaniu linków do snapów.

Od teraz, gdy zrobimy film bądź zdjęcie, w menu po prawej strony pojawi się nam zupełnie świeża opcja - po kliknięciu w nią będziemy mogli dodać łącze do naszego snapa.Na pierwszy rzut oka widać podobieństwo do funkcji obecnej od dłuższego czasu na Instagramie - zweryfikowani użytkownicy bez problemu mogli podpinać łącza pod udostępnioną relację. Snapchat zapewne widział swego rodzaju zagrożenie w takiej opcjonalności - otwarcie danego linku zaburza nieco komfort użytkowania z aplikacji oraz sprawia, że tym samym spędzamy nieco więcej czasu poza platformą, co na pewno nie jest założeniem twórców.

Drugą nowością jest wprowadzenie możliwości wycinania postaci i dodawanie oryginalnego tła do naszych snapów. Wystarczy zaznaczyć daną rzecz bądź osobę i dodać interesującą nas nakładkę na zdjęcie.Od momentu wprowadzenia nowej aktualizacji możemy używać filtrów głosu bez potrzeby używania filtrów nakładanych na twarz jak to było wcześniej - do wyboru są cztery.


Co sądzicie o nowych funkcjach na Snapchacie? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.