Skype po wielu latach wprowadza nagrywanie rozmów

Skype po wielu latach wprowadza nagrywanie rozmów

Obecnie, by porozmawiać w sieci lub dla dobrej komunikacji podczas wspólnych gier z przyjaciółmi najczęściej używa się TeamSpeaka lub Discorda. Jeszcze kilka lat temu głównym komunikatorem był Skype, który mimo stopniowego "zanikania", wciąż walczy, by o nim nie zapomniano. W tym celu wprowadza nową funkcję, na którą czekało wiele osób.


Kilka dni temu na oficjalnej stronie Microstoftu został opublikowany wpis o nowościach, które czekają użytkowników w najnowszej wersji Skype 8.0. Oznacza to także, że nastał koniec ery wersji 7.0 i Classic, a użytkownicy mają czas do końca wakacji, by zaktualizować swój komunikator. Jak podaje Microsoft ma to na celu zapewnić jak najlepszą możliwość komunikacji między klientami, którzy nie będą mieć problemów z  słabą jakością wynikającą ze starego oprogramowania.Zatem co nowego wprowadza Skype? W najnowszej wersji 8.0 użytkownicy dostaną możliwość nagrywania swoich rozmów bez konieczności instalowania innych programów. Warto mieć na uwadze, że obie strony zostaną powiadomione o rozpoczęciu nagrania za pomocą odpowiednich komunikatów. Dodatkowo planowane jest także zachowanie obrazu, jeżeli podczas rozmowy używamy kamer lub udostępniamy swój zrzut ekranu.

Kolejną  nowością, jaką wprowadza Skype są tak zwane szyfrowane prywatne połączenia. Inna, równie istotna, to powiadomienia z grup wieloosobowych, informujące o tym, którzy użytkownicy odczytali naszą wiadomość. Ostatnią zmianą będzie możliwość kontaktowania się z osobami, które nie posiadają owego komunikatora, np. poprzez połączenie się z danym telefonem. Jednakże jak możemy się domyślić - będzie się to wiązać z pewnymi dodatkowymi kosztami.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.