Geralt z Rivii z własnym skwerem w Łodzi

Geralt z Rivii z własnym skwerem w Łodzi

Inicjatywa, która wyszła ze strony radnych Łodzi ma oczywiście symboliczny wydźwięk. Andrzej Sapkowski, twórca sagi o Wiedźminie, dwudziestego pierwszego czerwca obchodził bowiem swoje siedemdziesiąte urodziny.


Dlaczego akurat w tym fabrycznym mieście podjęto się takiego przedsięwzięcia? Odpowiedź jest bardzo prosta - pisarz tam się urodził i mieszka po dziś dzień. Dziesięć lat temu został nawet obdarowany tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski komentujący projekt uchwały dot. skweru


Sama lokalizacja terenu, który nosić ma imię Wiedźmina również jest wyjątkowa. Skwer znajdować się będzie w samym centrum miasta, niedaleko budynku Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Wojewódzkiego.
Rada Miejska postanowiła uczcić dorobek literacki oraz osiągnięcia dla polskiej kultury Andrzeja Sapkowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Dlatego chcemy nazwać skwer imieniem najbardziej rozpoznawalnej postaci, jaką wymyślił – Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta

Taki prezent z okazji okrągłych urodzin z pewnością spodoba się Andrzejowi Sapkowskiemu, który już obiecał, że na uroczystości otwarcia się pojawi. Projekt uchwały przedstawiony zostanie na początku lipca podczas sesji Rady Miasta - miejmy nadzieję, że zyska poparcie wszystkich klubów.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.