Shtan Udachi został zimowym mistrzem świata w Hearthstone!

Shtan Udachi został zimowym mistrzem świata w Hearthstone!

E-sport to nie tylko gry typu MOBA czy FPS – niektórzy preferują gry mniej dynamiczne, choć wzbudzające równie duże emocje. Mowa tu o Hearthstone, którego wielki finał zimowego etapu mistrzostw HCT Championship już za nami. Zwycięzcą jest Shtan Udachi, 23-letni zawodnik z Rosji.


Hearthstone to darmowa, kolekcjonerska gra karciana (TCG), wypuszczona przez Blizzard Entertainment w 2014 roku. Szybko przyjęła się wśród graczy na całym świecie, którzy pokochali ją za (pozorną) prostotę i klimat uniwersum WarCrafta, w którym jest osadzona. Obecnie Hearthstone jest jedną z największych e-sportowych gier na świecie oraz trzecią najchętniej oglądaną grą w serwisie Twitch.tv, ustępującą jedynie grom League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive.Wczoraj dobiegły końca trwające od 23 marca rozgrywki, zorganizowane na Bahamach przez Blizzard Entertainment. Były one zwieńczeniem pierwszego etapu 2017 Hearthstone World Championship Tour, w którym 16 graczy z całego świata zmagało się w rozgrywkach, których pula nagród wynosiła 250 000$, z czego zwycięzca zabrał do domu aż 60 000$. Z tytułem mistrza wrócił do domu Shtan Udachi, znany między innymi z rekordowej liczby wygranych gier – ma ich na koncie ponad 22 000. Rozgrywki Shtana możemy oglądać na jego streamie w serwisie Twitch.Cały wielki finał między ShtanUdachi a Fr0zen można obejrzeć tu:


A czy Wy mieliście swojego faworyta w tym turnieju?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.