Shopee oficjalnie wycofuje się z Polski

Shopee oficjalnie wycofuje się z Polski

Shopee, czyli popularna platforma e-commerce, wycofuje się z Polski. Możliwość składania zamówień na stronie zostanie wstrzymana już jutro - 13 stycznia 2023 roku o godzinie 23:59. 


Shopee w Polsce w ostatnich miesiącach stało się popularną platformą, konkurencyjną dla rodzimego Allegro. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, stronę odwiedziło blisko 11 mln użytkowników z naszego kraju. Niespodziewanie zatem, gigant postanowił wycofać się z naszego kraju. Jest to tym samym kolejny europejski kraj, z którego wycofała się firma.Według informacji Shopee, firma chce teraz skupić na rozwoju w Azji czy Ameryce Południowej i Środkowej, natomiast na naszym rynku widzi dużą niepewność odnośnie sytuacji makrogospodarczej. Warto jedna wspomnieć, że firma dokonała już wielkich zwolnień dużo wcześniej przed tą decyzją i to nie tylko w Polsce, ale także innych krajach.

W internecie wiele osób jest zdziwionych tą decyzją, tym bardziej, że wydawało się, że platforma w Polsce radzi sobie naprawdę dobrze. Pomimo tego, było także sporo osób, które z pewnych względów były uprzedzone względem strony. Pamiętacie pewnie reklamę Shopee, która irytowała odbiorców m.in. na TikToku czy YouTube. Wiele osób po decyzji giganta o wycofaniu się odnosi się teraz do tej kampanii, żartując przy tym z firmy. Warto jednak w tej sytuacji pomyśleć o wszystkich osobach, które praktycznie z dnia na dzień straciły swoją pracę.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.