Serial The Last of Us z gigantycznym budżetem

Serial The Last of Us z gigantycznym budżetem

W sieci pojawiły się informacje o przybliżonym budżecie serialu The Last of Us. Dodatkowo potwierdzono, że nagranie dziesięciu odcinków zajmie około roku.


Na początku lipca ruszyły oficjalne prace na planie serialu The Last of Us. Wraz z tym wydarzeniem w sieci zaczęły pojawiać się informacje odnośnie do budżetu oraz potencjalnej daty debiutu produkcji od HBO i Sony?

Źródło: Sony


Przede wszystkim to, że pierwszy sezon składać się będzie z dziesięciu odcinków. Ogólny koszt ich wyprodukowania ma wynieść... minimum 100 milionów dolarów. Wieści te pochodzą od Damiana Petti, przewodniczącego IATSE 2012 - kanadyjskiego związku zawodowego:
Serial The Last of Us to prawdziwe monstrum. Pracuje nad nim pięciu reżyserów artystycznych oraz setki osób z działu technicznego. Przygotowania do rozpoczęcia produkcji trwały 6 miesięcy, a czas zdjęciowy wyniesie dodatkowe 12 miesięcy. Projekt zdecydowanie przekracza ośmiocyfrową kwotę na epizod, co wpływa na ogólną ekonomię regionu, gdzie jest realizowany. W związku z tym powstały setki małych biznesów.

Przygody Ellie (Bella Ramsey) i Joela (Pedro Pascal) zapowiadają się więc na pełne wrażeń i to nie tylko dla fanów serii gier wideo. Na razie oczywiście nie wiadomo nic o dacie premiery serialu. Na zwiastun także zapewne jeszcze sobie poczekamy. Miejmy nadzieję, że warto.

 

Czekacie na serial The Last of Us? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.