Sentymentalnie przez gry: Super Mario Bros

Sentymentalnie przez gry: Super Mario Bros

Na YouTube jest ogromna ilość graczy. YouTuberzy nagrywający gry zazwyczaj grają tylko dla przyjemności, jednak wśród nich można trafić na prawdziwych znawców, którzy siedzą w tej branży od lat. Tego typu ludzie mają w swoich biblioteczkach dzieła, które ich kształtowały i są dla nich szczególnie ważne. Jedną z takich osób jest Patryk "Rojo" Rojewski.


Kolejną część serii "Sentymentalnie przez gry" tradycyjnie rozpoczął typowy dla Roja wstępniak. W tym odcinku pojawił się doskonale znany wszystkim graczom tytuł, Super Mario Bros. W tym materiale możecie usłyszeć o historii tej gry, a także dowiedzieć się co zainspirowało twórców do takiego nazwania głównych bohaterów oraz dlaczego właściwie Mario ma czapkę i wąsy.Nikt chyba nie ma najmniejszych wątpliwości, że Super Mario Bros jest dziełem kultowym i ponadczasowym, czego dowodem jest utworzenie inspirowanego nią filmu i niedawne powstanie gry Super Mario Maker, która pozwala na tworzenie własnych poziomów do tytułu stworzonego w 1985 roku.


A czy Wy oglądacie serię "Sentymentalnie przez gry" u Rojsona? A może sami macie jakieś gry, do których czujecie szczególny sentyment? Napiszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.