Sentymentalnie przez gry: Super Mario Bros

Sentymentalnie przez gry: Super Mario Bros

Na YouTube jest ogromna ilość graczy. YouTuberzy nagrywający gry zazwyczaj grają tylko dla przyjemności, jednak wśród nich można trafić na prawdziwych znawców, którzy siedzą w tej branży od lat. Tego typu ludzie mają w swoich biblioteczkach dzieła, które ich kształtowały i są dla nich szczególnie ważne. Jedną z takich osób jest Patryk "Rojo" Rojewski.


Kolejną część serii "Sentymentalnie przez gry" tradycyjnie rozpoczął typowy dla Roja wstępniak. W tym odcinku pojawił się doskonale znany wszystkim graczom tytuł, Super Mario Bros. W tym materiale możecie usłyszeć o historii tej gry, a także dowiedzieć się co zainspirowało twórców do takiego nazwania głównych bohaterów oraz dlaczego właściwie Mario ma czapkę i wąsy.Nikt chyba nie ma najmniejszych wątpliwości, że Super Mario Bros jest dziełem kultowym i ponadczasowym, czego dowodem jest utworzenie inspirowanego nią filmu i niedawne powstanie gry Super Mario Maker, która pozwala na tworzenie własnych poziomów do tytułu stworzonego w 1985 roku.


A czy Wy oglądacie serię "Sentymentalnie przez gry" u Rojsona? A może sami macie jakieś gry, do których czujecie szczególny sentyment? Napiszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!