Nie żyje Scott Wilson - znany z „The Walking Dead” aktor

Nie żyje Scott Wilson - znany z „The Walking Dead” aktor

Wczorajszy dzień okazał się szokujący dla fanów „The Walking Dead”. Nie żyje Scott Wilson, który wcielił się w jedną z pierwszoplanowych postaci serialu. 


Scott Wilson zmarł wczoraj (6.10.2018r.) w Los Angeles, w wieku 76 lat. Przyczyna zgonu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, z nieoficjalnych źródeł wynika jednak iż aktor zmagał się z nowotworem. Informacja o całym zajściu spotkała się z wielkim zaskoczeniem oraz falą smutku, szczególnie wśród fanów produkcji „The Walking Dead”. Ci jednak zostali uspokojeni, gdyż sceny do ostatnio zapowiedzianej 9 części ich ulubionego serialu zostały nagrane już wcześniej i nie zabraknie w nich wybitnej roli Hershela odgrywanej przez świętej pamięci Wilsona.

Walking Dead's scott Wilson dies Credit: AMC

Amerykański portal informacyjny cbsnews.com jako pierwszy, dziś (7.10.2018r.) nad ranem, podał tragiczną informację o śmierci aktora. Jak sami autorzy tekstu napisali, Wilson był weteranem na wielkim ekranie, działał w historii kina już od ponad 50 lat. Jego pierwszy wielki występ miał miejsce w 1967 roku w filmie „W upalną noc”. Przez cały okres swojej kariery był nominowany do wielu nagród i swoimi umiejętnościami zdobył wiele wyróżnień.


Jest nam bardzo przykro poinformować, że Scott Wilson, niesamowity aktor, który wcielił się w rolę Hershela w #TheWalkingDead, odszedł w wieku 76 lat. Łączymy się w tragedii z jego rodziną oraz przyjaciółmi. Spoczywaj w raju, Scott. Kochamy Cię.

— The Walking Dead (@TheWalkingDead)

O tragicznym wydarzeniu oprócz prasy poinformowali również współpracownicy Scotta. To od nich wypłynęły największe kondolencje dla bliskich oraz najpiękniejsze wspomnienia związane z aktorem. 

Śmierć aktora jest wielką szkodą dla autorów serialu, gdyż nikt tak jak on nie odpowie roli Hershela. Ponadto jest to ogromna strata dla całej historii kinematografii, gdyż Wilson zapisał się na jej kartach w genialnych rolach, w tak wybitnych filmach jak: „Pearl Harbor”, „Wielki Gatsby”, „Z Archiwum X” czy znanego powszechnie serialu „CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas”.


avatar

Klaudia Szczepocka

Brak opisu