SciFun doświadczył lotu w stanie nieważkości

SciFun doświadczył lotu w stanie nieważkości

Rzetelne i popularne kanały naukowe na polskiej scenie YouTube możemy policzyć na palcach obu dłoni. Ostatnio jednak głośno było tylko o jednym z nich - mowa oczywiście o Darku Hoffmanie, który w internecie kryje się pod pseudonimem SciFun. Jakiś czas temu brał udział w akcji organizowanej przez twórcę gry Mass Effect: Andromeda, a teraz doświadczył na własnej skórze lotu w stanie nieważkości.


Jakiś czas temu informowaliśmy Was o bardzo ciekawej akcji promocyjnej gry Mass Effect: Andromeda. Kilku popularnych twórców internetowych zostało zaproszonych do Europejskiego Centrum Szkolenia Astronautów, gdzie przebyli specjalny kurs przygotowawczy. Wśród gości znalazł się wspomniany już SciFun, którego filmy z tej wyprawy możecie zobaczyć na jego kanale. Artykuł na ten temat możecie przeczytać natomiast w tym miejscu.#andromedainitiative


Post udostępniony przez Darek Hoffmann, SciFun (@darekhoffmann)


Nie musieliśmy czekać zbyt długo na kolejne ciekawe posunięcie ze strony Darka. Postanowił bowiem kontynuować doświadczenia z jakimi przyszło mu zmierzyć się w Niemczech i na własnej skórze doświadczyć lotu Zero-G. Na czym on tak właściwie polega? W największym uproszczeniu chodzi o to, że podczas lotu człowiek znajduje się w stanie nieważkości - podobnie jak w kosmosie. W teorii wydaje się to naprawdę łatwe, lecz w praktyce jest to dosyć ciężkie przeżycie, co możemy zauważyć chociażby po niewyraźniej twarzy Darka ukazanego na poniższych zdjęciach. Podczas samej podróży znajdował się 8000 metrów nad Atlantykiem, cztery minuty w stanie nieważkości.Zrobiłem to :)


Post udostępniony przez Darek Hoffmann, SciFun (@darekhoffmann)
Trudno opisywalne doświadczenie. Muszę zebrać myśli. #zerogravity #andromedainitiative


Post udostępniony przez Darek Hoffmann, SciFun (@darekhoffmann)


W komentarzach pod postami, widzowie SciFun'a gratulują mu odwagi na poddanie się takiej akcji i podziwiają go za pasję jaką pokazał decydując się na lot Zero-G. Nie wiemy czy Darek planuje publikować film z tego lotu, lecz my na pewno chętnie byśmy go chcieli ujrzeć.

Co sądzicie o locie w nieważkości, jakiego doświadczył SciFun? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.