Rewolucyjne karty pamięci od Samsunga!

Rewolucyjne karty pamięci od Samsunga!

Część smartfonów nie musi doganiać komputerów osobistych. Już dawno nimi się stała przy pomocy stacji dokujących, które pozwalają zamienić smartfon w normalnego "PC-ta". Nie jest to jednak zbyt popularne rozwiązanie. Możliwe, że nowe rozwiązanie Samsunga będzie bardziej popularne i być może zmieni naszego smartfona w komputer lepiej niż dedykowane stacje dokujące.


Komputery osobiste miały dużą przewagę nad smartfonami w postaci ilości wolnej przestrzeni na dysku. Teraz dzięki Samsungowi ma się to zmienić, gdyż koreański producent rozpocznie produkcję nowych kart pamięci, które będą miały pojemność aż 512 gigabajtów pamięci wewnętrznej!

Oczywiście, często komputery mają powyżej 1 terabajta pamięci, czyli dwa razy więcej niż nowe, rewolucyjne karty Samsunga. Jednak dyski o pojemności 512 "giga" to bardzo popularny rozmiar pamięci wewnętrznej w komputerach, który w zupełności wystarcza większości użytkownikom do normalnego korzystania ze swojego "PC-ta". Ponadto systemy, które znajdują się na smartfonach, zajmują dużo mniej miejsca niż jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych komputerów osobistych - Windows 10.Jak Samsung podaje, dzięki nowym kartom pamięci użytkownik na swoim smartfonie będzie mógł pomieścić około 130 materiałów w jakości 4K o długości 10 minut. 512 "gigowe" karty będą też o wiele szybsze od swoich mniejszych braci - będą one mogły osiągnąć prędkość nawet 400 razy szybszą od tradycyjnej karty microSD. Odczyt sekwencyjny wyniesie 860 MB/s, a zapis 255 MB/s. Mówiąc w bardziej zrozumiałym języku - materiał wideo Full HD o wielkości 5 GB będzie można skopiować na dysk SSD w 6 sekund!

Oczywiście największym mankamentem zapewne będzie cena kart pamięci od Samsunga. Jednak tak jak to ze sprzętem bywa najczęściej - najprawdopodobniej jej koszt szybko zmaleje. Telefony o pojemności przekraczającej 512 gigabajtów pamięci będą urządzeniami, które coraz mniej tracą do komputerów i oferują coraz więcej od nich.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.