Samsung Galaxy S9 z fatalnym wynikiem sprzedażowym

Samsung Galaxy S9 z fatalnym wynikiem sprzedażowym

Smartfony koreańskiego giganta sprzedają się coraz gorzej i firma nie jest w stanie odwrócić tego stanu rzeczy. Wyniki sprzedażowe najnowszego flagowca Samsunga tylko to potwierdzają. 


Samsung Galaxy S9 sprzedaje się najgorzej od 2010 roku, czyli od momentu pojawienia się na rynku pierwszego telefonu z linii Galaxy S. Jest to pierwsze urządzenie od tamtego czasu, którego wyniki są gorsze w drugim kwartale niż w pierwszym.

Samsung Galaxy S9 to najgorzej sprzedający się flagowiec


Telefon ten pojawił się na rynku w marcu bieżącego roku i w przeciągu kilkunastu dni nabyło go 10 milionów osób. Od kwietnia do czerwca sprzedał się jednak zaledwie w 9 milionach sztuk. Wynik jest więc tragiczny.

Samsung musi zmienić strategię i do premiery nowego flagowego urządzenia mocno się zrehabilitować po tytułowej porażce. Miejmy nadzieję, że Galaxy S10 będzie momentem zwrotnym w historii firmy.

 

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.