Rząd Peru nakazał usunięcie filmu z YouTube

Rząd Peru nakazał usunięcie filmu z YouTube

Nie ulega wątpliwości, że Machu Piccu jest zabytkiem słynącym nie tylko ze swojej tajemniczej historii, lecz także popularności, którą dzięki upływowi czasu zdobył. Dlaczego więc władze Peru, gdzie znajduje się starożytne miasto usunęło film Tinna Sonnemanna? 


Ludzie odpowiedzialni za wykasowanie klipu, który przedstawiał przelot dronem nad miastem, argumentują swoją decyzję zbyt dużym zainteresowaniem turystów, które przez popularność takich filmów mogłoby wzrosnąć do niewyobrażalnych rozmiarów. Obawiają się oni, że taka liczba osób chętnych do zaglądnięcia w zabytki Peru byłaby zdolna uszkodzić konstrukcje Machu Piccu.


Materiał przedstawiający budowlę tworzony był trzy dni w marcu zeszłego roku i nie został stworzony przez totalnego amatora, gdyż Till jest z wykształcenia geofizykiem zajmującym się archeologią. Jednak na YouTube tak czy siak możemy obejrzeć dużo filmów z ujęciami tego zabytkowego miasta z lotu ptaka. Kilka z nich również ma bardzo dużo wyświetleń.
To nie są pierwsze przypadki, gdy władze państwa ingerują w jakieś części YouTube. Bardzo głośno było o zablokowaniu portalu przez kraje islamskie, takie jak: Turcję, Indonezję, Pakistan czy Iran. Wszystko to z powodów umieszczania anty-islamskich filmów w serwisie. Oczywiście nie możemy tu porównywać tych sytuacji, do nakazu usunięcia jednego filmu.


Co sądzicie o decyzji lokalnych władz Peru? Piszcie w komentarzach! Źródło

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.