Ruszył turniej PGL Major Kraków 2017!

Ruszył turniej PGL Major Kraków 2017!

Właśnie dzisiaj rozpoczyna się największe e-sportowe wydarzenie w Polsce, czyli PGL Major Kraków 2017! Na turnieju zobaczymy 16 najlepszych drużyn z całego świata, a wśród nich także reprezentantów naszego kraju. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj. 
Na turnieju zagra 16 drużyn, a dokładniej Gambit, fnatic, Astralis, BIG, Cloud9, FaZe, G2, Immortals, Natus Vincere, North, PENTA, Vega Squadron, SK, Virtus.pro, FlipSid3 oraz mousesports. Dla zwycięzcy przewidziana jest ogromna nagroda pieniężna w wysokości 500 tysięcy dolarów, a cała pula nagród to aż milion dolarów.Faza grupowa zaczęła się dzisiaj i potrwa do środy. W pierwszej części turnieju wszystkie spotkania odbywają się w trybie szwajcarskim. Podczas pięciu rund każdy zespół za każdym razem rywalizuje z przeciwnikiem posiadającym taki sam bilans zwycięstw/porażek. Do ćwierćfinałów awansuje 8 teamów, które przejdą do drabinki pojedynczej eliminacji.

Podczas pierwszej rundy zobaczyliśmy już dwa spotkania. fnatic wygrał z FlipSid3, a Gambit z mousesports. Przed nami jeszcze 6 meczy, w których zobaczymy także naszych!Spotkanie Virtusów właśnie trwa. Polaków oraz innych graczy zobaczycie na streamie komentowanym przez Izaka. Transmisję obejrzycie tutaj.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Mandzio wyjaśnia przyczynę swojej nieobecności

Forbes przedstawia TOP 10 najbogatszych YouTuberów!

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Sprawdź swoje statystyki Spotify z 2017 roku!

Pomysły na świąteczne prezenty ze sklepów YouTuberów!