Ruszył turniej PGL Major Kraków 2017!

Ruszył turniej PGL Major Kraków 2017!

Właśnie dzisiaj rozpoczyna się największe e-sportowe wydarzenie w Polsce, czyli PGL Major Kraków 2017! Na turnieju zobaczymy 16 najlepszych drużyn z całego świata, a wśród nich także reprezentantów naszego kraju. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie właśnie tutaj. 
Na turnieju zagra 16 drużyn, a dokładniej Gambit, fnatic, Astralis, BIG, Cloud9, FaZe, G2, Immortals, Natus Vincere, North, PENTA, Vega Squadron, SK, Virtus.pro, FlipSid3 oraz mousesports. Dla zwycięzcy przewidziana jest ogromna nagroda pieniężna w wysokości 500 tysięcy dolarów, a cała pula nagród to aż milion dolarów.Faza grupowa zaczęła się dzisiaj i potrwa do środy. W pierwszej części turnieju wszystkie spotkania odbywają się w trybie szwajcarskim. Podczas pięciu rund każdy zespół za każdym razem rywalizuje z przeciwnikiem posiadającym taki sam bilans zwycięstw/porażek. Do ćwierćfinałów awansuje 8 teamów, które przejdą do drabinki pojedynczej eliminacji.

Podczas pierwszej rundy zobaczyliśmy już dwa spotkania. fnatic wygrał z FlipSid3, a Gambit z mousesports. Przed nami jeszcze 6 meczy, w których zobaczymy także naszych!Spotkanie Virtusów właśnie trwa. Polaków oraz innych graczy zobaczycie na streamie komentowanym przez Izaka. Transmisję obejrzycie tutaj.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.