Rozwój e-sportu w Polsce [INFOGRAFIKA]

Rozwój e-sportu w Polsce [INFOGRAFIKA]

Scena e-sportu chyba nigdy nie przestanie nas zadziwiać. Informacje przedstawiane przez wiarygodne źródła naprawdę pozytywnie zaskakują i aż trudno uwierzyć w to, że elektroniczny sport przez kilka lat rozrósł się do takich rozmiarów jak widzimy go dzisiaj. Mimo tego, że e-sport to dość świeży temat, to jego zwolenników jest o wiele więcej aniżeli przeciwników. Rzadko kiedy słychać o głośnych głosach sprzeciwu wobec e-sportu, nawet jeśli spojrzeć na nasz kraj. Zapraszamy Was na artykuł, gdzie przedstawimy Wam te fakty, które pokazują jak rynek e-sportu w Polsce rozwinął się na przestrzeni ostatnich kilku lat. 


Zanim przejdziemy do prawidłowej części tego artykułu to warto spojrzeć na tekst, który poświęciliśmy otwarciu przez Legię Warszawę działu poświęconego właśnie e-sportowi. Posunięcie to ewidentnie ukazuje nam jak technologia wkracza na pole tradycyjnego sportu. Wspomniany artykuł możecie przeczytać klikając tutaj.

Dzisiaj na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, ESL Poland opublikowało ciekawą infografikę zatytułowaną "Rozwój e-sportu w Polsce", która przedstawia kilkanaście naprawdę interesujących informacji na temat tego, jak dynamicznie i prężnie pnie do przodu e-sport w naszym kraju. Dowiedzieć możemy się chociażby, że wartość rynku e-sportowego w Polsce wynosi obecnie 40 milionów złotych, a w 2018 roku szacuje się, że jej wzrośnie do około 52 milionów. Wyodrębniona została także taka kwestia jak "E-sportowa ewolucja", z której dowiedzieć się możemy jak na przestrzeni jedenastu lat zmienił się e-sportowy świat poprzez założenie danych lig oraz postępu technologicznego w postaci nowych gier itd. Poniżej przedstawiamy Wam pełną infografikę, po której przeanalizowaniu na pewno będziecie bogatsi o pewną wiedzę z zakresu polskiego e-sportu.

INFOGRAFIKA
Infografika "Rozwój e-sportu w Polsce" pochodzi z facebookowego profilu ESL Poland i przedstawia najważniejsze fakty dotyczące zmian w polskim e-sporcie na przestrzeni lat. Infografika "Rozwój e-sportu w Polsce" pochodzi z facebookowego profilu ESL Poland i przedstawia najważniejsze fakty dotyczące zmian w polskim e-sporcie na przestrzeni lat.


Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że nasz kraj przyczynia się do światowego rozwoju e-sportu (przypomnijmy - Virtus.pro nadal zajmuje pierwsze miejsce w światowych rankingach jeśli chodzi o CS:GO!). Mamy nadzieję, że to dopiero początek i trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i działaczy pochodzących z naszego kraju.

Co sądzicie o tak dynamicznym rozwoju e-sportu? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Trwa wielka wyprzedaż na GOG.com!