Niedawno (trzy miesiące temu) ludzie odpowiedzialni za polskie tłumaczenie Minecrafta postanowili w tłumaczenie nazw nowych potworów zaangażować... społeczność, czyli graczy, dzięki którym jakakolwiek gra w ogóle utrzymuje się na rynku. W tym celu odezwali się do użytkownika RoxMb, który tworzy materiały na YouTube poświęcone właśnie hitowi od Mojang. Skierowali do niego prośbę o nagranie filmu, w którym poinformuje swoich widzów o pewnego rodzaju wyzwaniu, które polegać ma na wymyśleniu dwóch nazw dla dwóch nowych kreatur mających pojawić się w aktualizacji 1.10. Jedną z nich jest Stray - występujący na terenach lodowych, a drugim natomiast Husk, który występuję na obszarach pustynnych. Po szczegóły zapraszamy do zapoznawczego filmu Rox'a:
Dzisiaj jesteśmy świadkami spełnienia opisanego wyżej wyzwania. Na kanale RoxMb pojawił się bowiem materiał, w którym ogłasza "wyniki" burzy mózgów, jaką przez trzy miesiące prowadzili w komentarzach jego widzowie. Krótko mówiąc - udało się. Z ponad dwunastu tysięcy komentarzy wybrana została nazwa jednego z dwóch potworów - Huska, który od dzisiaj w polskiej wersji językowej występować będzie jako Posuch. Oryginalna polska wersja drugiego monstrum - Straya - pozostaje bez zmian (Tułacz). Komentarzy z propozycją właśnie takiej nazwy pojawiło się kilkanaście, jednakże pierwszym użytkownikiem, który zaproponował właśnie takie nazwanie nowego potwora był ten o nicku Dziwny koleś. Gratulujemy pomysłu! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć najnowszego, jakże ważnego, filmu od Rox'a, to zapraszamy poniżej:
Jest to niewątpliwie ważny moment zarówno w życiu polskiej społeczności graczy Minecraft, że to oni mogli zadecydować o małym elemencie tej gry, lecz również dla samego twórcy, który dostąpił zaszczytu uzupełnienia i możliwości bycia zaangażowanym w polskie tłumaczenie Minecrafta.
Co sądzicie o pomyśle polskich tłumaczy i wybranej nazwie potwora? Piszcie w komentarzach!
Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.