Rosyjska podróbka YouTube została zhakowana i nie działa kolejny dzień

Rosyjska podróbka YouTube została zhakowana i nie działa kolejny dzień

Od początku działań wojennych na Ukrainie, Rosja padła ofiarą wielu ataków hakerskich. Aktualnie od trzech dni niemożliwym jest oglądanie ulubionych filmów na platformie Rutube.


Rosyjski atak na sąsiadów, o którym głośno na całym świecie, przełożył się na złe nastroje wielu ludzi względem agresora. Niechęć wyrażana jest często przez ataki hakerskie na strony internetowe zarejestrowane w tym kraju. Tych było już naprawdę wiele, a w ostatnich dniach doszło do jednego z poważniejszych incydentów.

9 maja Rosjanie obchodzili Dzień Zwycięstwa Rosji. To właśnie wtedy nieprzypadkowo padł serwis Rutube, czyli rosyjska podróba YouTube, a obejrzenie relacji z obchodów święta stało się niemożliwe.Twórcy Rutube wypowiadają się za pomocą Telegrama i publikują zaktualizowane informacje. Podkreślają także, że serwis niedługo powróci, a jego biblioteka nie została naruszona. Poza tym twierdzą, iż atak hakerski ma dla nich charakter wyjątkowo pochlebny.
Pomimo powagi sytuacji, nie może to nie być pochlebne: ktoś próbował z całych sił powstrzymać nas przed transmisją głównego wydarzenia dzisiejszego dnia – Parady Zwycięstwa. Chętnie pokażemy to w nagraniu i zrobimy wszystko, aby znów wygrać.

Na tą chwilę niewiadomo jak długo potrwa przywracanie serwisu.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.