Rosyjscy naukowcy aresztowani za kopanie kryptowalut

Rosyjscy naukowcy aresztowani za kopanie kryptowalut

W kryptowaluty inwestuje coraz więcej osób. Rosyjscy naukowcy także zainteresowali się tym tematem i postanowili rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Do kopania wirtualnej waluty użyli oni tamtejszego superkomputera, który był bardzo wydajnym urządzeniem. Ich historia nie miała jednak pozytywnego zakończenia. 


Wydarzenie miało miejsce w tajnej fabryce broni jądrowej w rosyjskim Sarowie, które należy do Federalnego Centrum Nuklearnego. Pracująca tam grupa naukowców postanowiła wykorzystać superkomputer znajdujący się w fabryce do kopania wirtualnej waluty.Łatwo można się domyśleć, że całe przedsięwzięcie nie było legalne. Superkomputer przeznaczony był do prowadzenia symulacji i testów, a jego moc była niewyobrażalnie duża, co było bardzo przydatne podczas wydobywania kryptowaluty.

Naukowcy wpadli jednak bardzo szybko. Aby zapobiec włamaniom komputer nie był podłączony do prądu. Kiedy więc pracownicy podpięli go do sieci w celu kopania, uruchomiony został zainstalowany alarm. Ochrona obiektu szybko powiadomiła Federalne Centrum Nuklearne, a naukowcy aresztowani zostali przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Na ten moment liczba zaaresztowanych osób nie została ujawniona, jednak przedstawiciele Federalnego Centrum Nuklearnego oznajmili, że naukowcom postawione zostały już zarzuty.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.