Rosjanie pozwali Netflixa. Żądają przywrócenia platformy w kraju

Rosjanie pozwali Netflixa. Żądają przywrócenia platformy w kraju

Część rosyjskich użytkowników pozwała podmiot odpowiedzialny za udostępnianie Netflixa na terenie kraju. Platforma miała zostać zablokowana niezgodnie z regulaminem i lokalnym prawem.


Netflix nie jest dostępny w Rosji od początku ubiegłego miesiąca. Nie do końca są z tego faktu mieszkańcy federacji, którzy oskarżyli właśnie platformę o jednostronne zawieszenie subskrypcji. Interesy użytkowników ma reprezentować szefowa grupy prawników firmy Destra Legal, Julia Aleinik.

Pozew publiczny dotyczy podmiotu Entertainment Online Service LLC, który jest lokalnym operatorem usług. To właśnie on miał zawartą umowę z platformą Netflix i dystrybuował treści na niej dostępne. Konsumenci twierdzą, że serwis powinien poinformować wszystkich o zmianach w subskrypcji z 30-dniowym wyprzedzeniem.Tymczasem użytkownicy mieli zostać poszkodowani i twierdzą, że tylko oni mogli jednostronnie zerwać umowę poprzez anulowanie abonamentu. Co jednak ciekawe - nawet jeśli osoby pozywające Entertainment Online Service LLC wygrają, to niewiele się zmieni.

Firma prawdopodobnie nie ma już bowiem praw do udostępniania filmów i seriali Netflixa. Eksperci sugerują więc uznanie samej korporacji Netflix za współpozwanego. Wtedy cała akcja nabierze większego sensu.

 

Oglądacie Netflixa? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.