Rosjanie odparli miliony ataków hakerskich w trakcie Mundialu

Świeżo zakończone Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji okazały się wielkim sukcesem pod wieloma względami. Najważniejsze oczywiście były wydarzenia boiskowe, ale także te kulturalno-społeczne, które podsumowaliśmy tutaj. Warto jednak także zauważyć organizację i poziom bezpieczeństwa na imprezie, o który, jak się okazuje, nie było łatwo zadbać.


Podczas piłkarskiego święta na szczęście nie uświadczyliśmy zbyt wielu niebezpiecznych sytuacji, chociaż statystyki pokazują, że spece od bezpieczeństwa w sieci mieli ręce pełne roboty.Władimir Putin poinformował podczas specjalnej konferencji, że w ciągu trwania Mundialu w Rosji odparto 25 milionów różnych cyberataków. Odparte one zostały z 34 specjalistami z różnych krajów. Według tych rewelacji codziennie podczas Mundialu odnotowywano prawie milion ataków na infrastrukturę sieciową.

Jeśli tylko wierzyć cyfrom podanym przez Putina, to zagrożenie podczas piłkarskiej imprezy było ogromne, jednak trzeba przyznać, że informatycy stanęli na wysokości zadania. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby systemy bezpieczeństwa nie wytrzymały.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.