Serial dokumentalny Facebooka z Ronaldo w roli głównej!

Serial dokumentalny Facebooka z Ronaldo w roli głównej!

Ostatnio o Cristiano Ronaldo, jednym z najpopularniejszych sportowców świata, mówi się głównie w kontekście jego potencjalnego transferu z Realu Madryt do Juventusu. Obok tego tematu na tablicy pojawił się jednak także inny - programu dokumentalnego z jego udziałem wyprodukowanego przez Facebook.


Życie Cristiano Ronaldo stale jest powodem dyskusji, a sam sportowiec praktycznie na każdym kroku śledzony jest przez wiele kamer. Nic dziwnego, jego postać cieszy się naprawdę dużą popularnością. Potwierdzają to tylko zasięgi jakie posiada Portugalczyk na swoich social mediach - odpowiednio ponad 122 miliony obserwujących na Facebooku i 133 miliony fallowersów na Instagramie co jest rekordem, jeśli chodzi o sportowców. Skutkuje to kolejnymi produkcjami, którzy fani piłkarza chętnie obejrzą. Takim programem zainteresował się Facebook.

Jak podaje serwis Variety całość ma obejmować 13 epizodów, za które Ronaldo zainkasuje 10 milionów dolarów. Rozmowy są nadal w bardzo wczesnym stadium zaawansowania, jednak wiemy już m.in. że produkcją zajmie się firma sportowo-medialna Matador Content & Religion of Sports.Najpopularniejszy sportowiec świata jest łakomym kąskiem dla wszelkich marek. Znajdziemy go m.in. na okładce zapowiedzianej podczas ostatnich targów E3 FIFY 19. Niewykluczone, że w przypadku zapowiedzianego programu również przysłuży się on rozwojowi platformy video w jaką od pewnego czasu stara się celować i inwestować spore pieniądze Facebook. Jak będzie przekonamy się już wkrótce.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.