ROJO z filmem

ROJO z filmem "Twój dom to twoja tarcza"

Na kanale Patryka Rojewskiego pojawił się właśnie wyjątkowy materiał będący częścią akcji #zostańwdomu. ROJO postanowił przedstawić swoje zdanie na temat obecnie panującej sytuacji i wymienił część plusów wynikających z przymusu pozostania w domu.


Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to temat poruszany niemalże przez wszystkie wpływowe osoby. Znaczna część twórców internetowych postanowiła przyłączyć się do akcji #zostańwdomu i zaapelować do milionów osób o ograniczenie kontaktów z ludźmi.

ROJO postanowił podejść do tematu od nieco innej strony. Zdecydował się na przedstawienie pięciu plusów wynikających z przymusu pozostania w domu. Influencer m.in. twierdzi, że obecna sytuacja przyczyni się do wyrobienia dobrych nawyków wśród społeczeństwa (lepsza higiena, sport) czy integracji z rodziną.Wolny czas wykorzystać można także na nadrobienie zaległości w postaci nieprzeczytanych dotychczas książek czy nieobejrzanych filmów i seriali. Ważnym elementem wymienionym przez Patryka jest także możliwość narodowej integracji. Coraz więcej organizacji przelewa pieniądze na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 i COVID-19, co jest niezwykle szlachetne i wzruszające.

Część z nas zapomina jednak, że siedząc w domu także można pomóc. Młode osoby nie muszą mieć objawów zakażenia, więc niekoniecznie wiedzą, iż są zarażone. Wyobrażacie sobie, gdyby te wszystkie jednostki wyszły na ulicę? To właśnie solidarność i narodowa integracja pozwala nie popełniać błędów mieszkańców innych państw.

#ZOSTAŃWDOMU


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.