Rock żegna się z YouTube

Rock żegna się z YouTube

Nowy rok przyniósł na polskiej scenie YouTube wielkie zmiany. Wielu YouTuberów patrząc wstecz, postanowiło zmienić swoje postępowanie i jeszcze bardziej rozwijać kanał. Niestety, nie wszystkie zmiany są dobre, a niektóre dla wielu są bardzo drastyczne. Tak jest w przypadku Rocka, który wrzucił dziś na kanał nietypowy film.


W materiale Remigiusz wspomina o narodzinach córki, które miały miejsce 28 listopada. To one są głównym powodem, dla którego twórca wprowadza tak wielkie zmiany na swój kanał. Przypomina, że gdy urodziło się jego pierwsze dziecko - syn Mikołaj - zamknął on swoją firmę, aby poświęcić czas na opiekę. Tak samo YouTuber chce zrobić tym razem.

Rock zapowiedział, że robi przerwę na YouTube. Jak sam wspomniał, może ona trwać nawet dwa lata. Jest to przerażająca wiadomość dla wszystkich wiernych fanów twórcy, którzy już teraz wyrażają swoje opinie w komentarzach. Są one bardzo podzielone - jedni wyrażają smutek, a inni w pełni rozumieją i akceptują decyzję Remigiusza. Pojawiają się również komentarze osób zaniepokojonych, czy Rock wróci jeszcze do nagrywania na YouTube.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wcześniej film:


Na pocieszenie twórca zapowiedział, że nie zamierza on całkowicie odciąć się od swoich widzów. Każdy bezie miał możliwość zobaczyć go i posłuchać na streamach, które odbywają się od 15 do 23. Jak przyznaje twórca - jest to dla niego znacznie wygodniejsza forma twórczości, zwłaszcza w czasie, gdy całą dobę musi być do dyspozycji, by opiekować się córką. YouTuber mówi również, że stream daje mu większe możliwości komunikacji z widzem, np. gdy opowiada jakąś historię i się zapomni, widzowie mogą mu przypomnieć, aby ją dokończył. Takich możliwości nie byłoby w przypadku filmu. Twórca wspomina również, że dzięki streamom oszczędza czas, który poświęciłby na montaż.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na powrót Rocka. Aby zapełnić pustkę, widzowie mogą zamówić książkę - biografię Remigiusza, w której mają szansę poznać go prywatnie. Recenzję tej publikacji znajdziecie tutaj. Mamy nadzieję, że nie spełnią się najczarniejsze scenariusze i Rock, tak jak obiecywał, jak najszybciej wróci do swoich widzów na YouTube.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl