Mały fikołek dla robota, wielkie salto dla człowieka!

Mały fikołek dla robota, wielkie salto dla człowieka!

Nie od dziś wiadomo, że roboty to wynalazki, które w przyszłości będą odgrywały ogromną rolę. Już dziś wiele z nich pomaga nam w codziennym życiu. Najnowsza funkcja maszyny firmy Boston Dynamics nie była zaprojektowana, aby ułatwiać życie. Jest ona jednak ogromnym przełomem w świecie robotów.


Firma Boston Dynamics na swoim kanale na YouTube pochwaliła się filmem, na którym ich robot prezentuje niezwykłe umiejętności.  Maszyna potrafi skakać, a także robić tzw. backflipy, czyli salta! Niewiele osób uzna to za coś niezwykłego, jednak według inżynierów robotów jest to ogromny wyczyn. Oznacza to, że firma Boston Dynamics dokonała przełomowego wynalazku.

Tutaj możecie obejrzeć film, który prezentuje możliwości robota:


Robot nazywa się Atlas. Ma 175 centymetrów wzrostu i waży trochę ponad 80 kg. Firma chwaliła się nim już wielokrotnie. Atlas potrafi chodzić (nawet po śniegu), otwierać drzwi i przenosić różne przedmioty. Jest to obecnie jeden z bardziej zaawansowanych robotów, między innymi dlatego, że potrafi "myśleć" i utrzymywać równowagę.

Poniżej zobaczycie, co jeszcze potrafi robot:


Film powoli zdobywa popularność, na YouTube i na Facebooku film ma już łącznie ponad 8 milionów wyświetleń. Materiałem zainteresowała się już stacja telewizyjna, która na Hangarze 646 (możecie znać go z Vlogów Marcina Kucińskiego) nagrała reportaż, o czym napisał na Facebooku właściciel Hangaru:
To teraz najśmieszniejsze - dziś [...] kręcił u nas porównanie skoku tego robota z naszym trenerem

Dziedzina robotyki prężnie się rozwija - i dobrze. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo doczekamy się chwili, kiedy większość naszych obowiązków będą wykonywać maszyny. Ciekawe, jak firma zamierza dalej rozwijać swojego robota i jakie będą jego następne funkcje.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl