Ten robot włamie się do Twojego domu

Ten robot włamie się do Twojego domu

Robot od Boston Dynamics, który potrafi zrobić fikołka już jest i raczej wywołuje pozytywne emocje. Najnowszy robot bostońskiej firmy co prawda nie wykonuje takich ewolucji, a jedynie bardzo prostą czynność. I w tym problem. 


Zapraszaliście kiedyś jakiegoś robota do swojego domu? Nie? Żaden problem, wcale nie potrzebują waszego zaproszenia. Wproszą się do waszego domu same! Zobaczcie, jak roboty od Boston Dynamics radzą sobie z otwieraniem zamkniętych drzwi:Jeden je otwiera za pomocą specjalnego mechanizmu, drugi dumnie przechodzi przez próg. Zanim drzwi się zamkną, oba już są po drugiej stronie. Chociaż roboty nie robią tego zbyt sprawnie i zajmuje im to dość dużo czasu, to jest to chyba bardziej przerażające niż imponujące. Zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie tego koleżkę z Black Mirror:To całkiem "zabawne", że roboty są do siebie w gruncie rzeczy podobne - poruszają się na czterech nogach i są nieprzyzwoicie autonomiczne. Nie pozostaje chyba nic innego, niż krzyczeć hold the door, holdthedoor, holdor, hodor...! 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.