Roblox przebił Minecrafta liczbą aktywnych graczy

Roblox przebił Minecrafta liczbą aktywnych graczy

Roblox istnieje na rynku już od 2005 roku, lecz prawdziwy boom popularności gra zaliczyła dopiero kilka lat temu. Po ponad 14 wiosnach istnienia, produkcja wyprzedziła liczbą aktywnych użytkowników nawet... Minecrafta.


Okazuje się, że każdego miesiąca do gry Roblox loguje się już ponad 100 milionów osób. O fakcie poinformowali twórcy tytułu, którzy podziękowali przy tym wszystkim graczom, "bez których kreatywności Roblox nie mógłby istnieć".

Wspomniany wynik jest więc nieco wyższy od tego zanotowanego ostatnio przez Minecrafta. W kultową grę bawi się "zaledwie" 91 milionów użytkowników. Do tych rezultatów trzeba jednak podchodzić z pewnym dystansem.Minecraft przeżywa obecnie renesans - produkcję ponownie zaczynają nagrywać najwięksi twórcy internetowi pokroju Felixa, czyli PewDiePie. Ponadto osoby grające w Minecrafta w okresie dzieciństwa są obecnie albo starszymi nastolatkami, albo dorosłymi (dokładnie tak!) - mamy więc do czynienia z bardziej nostalgiczną popularnością gry, która (co by nie było) jest silniejsza od tej, którą teraz przeżywa Roblox.

Roblox jest skierowany raczej do jeszcze młodszych osób niż Minecraft i trudno przewidzieć jak wyglądać będzie sytuacja produkcji za parę lat. Wynik 100 milionów aktywnych graczy miesięcznie raczej nie wziął się znikąd.

Źródło: The Verge

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.