Robert Pasut i Cezary Jóźwik odchodzą z własnej firmy

Robert Pasut i Cezary Jóźwik odchodzą z własnej firmy

Dziś na kanale AbstrachujeTV pojawił się ważny film. Po odejściu Rafała Masnego, z firmy STUDI (dawniej ABSTRA) odchodzi Robert Pasut i Cezary Jóźwik. Co to oznacza?


Istotną informacją dla widzów popularnego kanału podzielili się twórcy wraz z publikacją najnowszego materiału. Jak tłumaczą YouTuberzy, w dwójkę sprzedali swoje udziały w firmie STUDI (dawniej ABSTRA), pozostając w ten sposób niezależnym. Jak dodają, zarówno firma jak i kanały, które do niej należą, będą działać dalej. Twórcy mówią m.in.:
Odchodzimy z firmy, którą założyliśmy. [...] Doszliśmy do wniosku, że prowadzenie kanału i biznesu to za dużo i trochę  nas to przytłoczyło.

Według YouTuberów, wyjście z firmy otwiera także nowe możliwości dla twórców, którzy teraz będą mieli więcej czasu na pracę nad nowymi projektami.
Wyjście daje nam wolność i niezależność i szansę na znalezienie nowych pomysłów na siebie. Możemy też realizować nowe projekty, które nie zawsze były możliwe w większej strukturze, jaką jest firma.

Widzów najbardziej zainteresuje zapewne to, co dalej z samym kanałem Abstrachuje. Czarek uspokaja i tłumaczy:
Abstrachuje jest nasze tylko we dwóch, sprzedaliśmy udziały w firmie i jesteśmy wolni i niezależni.W filmie Czarek i Robert odnieśli się także do informacji o rzekomych długach spółki. Jak dowiadujemy się z publikacji, spółka ani twórcy nie zbankrutowali, a ujemne wyniki w latach 2017-2019 zostały sfinansowane przez gotówkę lub udziały wspólników. Co dalej?

YouTuberzy pozostawiają nas bez odpowiedzi na to pytanie, ale jak informują, już jutro (11.01) o godzinie 18:00 odpowiedzą na wszelkie wątpliwości widzów na specjalnej transmisji na żywo na kanale.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.