Reżyser The Walking Dead z wielomilionowym odszkodowaniem

Reżyser The Walking Dead z wielomilionowym odszkodowaniem

Reżyser pierwszego sezonu serialu The Walking Dead - Frank Darabont - doczekał się wielomilionowego odszkodowania od stacji AMC. Sprawa sądowa toczyła się przez siedem lat.


Frank Darabont to reżyser oraz producent pierwszego sezonu serialu The Walking Dead. Niedługo po premierze został zwolniony i kilka lat później zdecydował się na pozwanie stacji AMC. Powód? Zbyt małe wynagrodzenie otrzymane za wkład w rozwój marki.

Proces sądowy toczył się od 2013 roku. Trudno to sobie wyobrazić, ale dopiero teraz doszło do jej finału. Jak się okazuje, telewizja zaproponowała Frankowi 200 mln dolarów odszkodowania oraz pewien procent zysku z kolejnych serialowych projektów powiązanych z The Walking Dead.Brzmi naprawdę korzystnie. Tak naprawdę reżyser domagał się 300 mln dolarów, lecz żeby to osiągnąć musiałby walczyć jeszcze przez co najmniej rok. Ugoda zaproponowana przez AMC najwyraźniej przypadła mu do gustu.

 

Co sądzicie o wyniku tego sporu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.