ReZigiusz przekazał pieniądze Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka! [VIDEO]

ReZigiusz przekazał pieniądze Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka! [VIDEO]

W dniu dzisiejszym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka odbyła się konferencja prasowa, na której ReZigiusz w ramach kampanii ReZimy Dobrem przekazał czek o wartości 324 847,64 złotych wspomnianej placówce. Pieniądze zostaną spożytkowane na budowę rehabilitacyjnego placu zdrowia i zabawy. Po konferencji, YouTuber udał się odwiedzić przebywające w szpitalu dzieci.


ReZi czek ReZigiusz przekazał pieniądze Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka!

W przeprowadzonym w czerwcu wywiadzie, ReZigiusz mówił o zaskoczeniu, jakim była zebrana kwota. "Myślałem w duchu, że jeśli uda się zebrać 250 tysięcy to będzie naprawdę niesamowity sukces, ale ponad 300?" dodał po chwili. W akcję zaangażowało się wielu YouTuberów, a także inne znane osoby tj. Rafał Sonik, Martyna Wojciechowska czy Maffashion. Zdjęcia osób zaangażowanych w akcję zobaczycie klikając w ten link.
Myślałem w duchu, że jeśli uda się zebrać 250 tysięcy to będzie naprawdę niesamowity sukces, ale ponad 300?Akcja odbyła się 1 czerwca, dokładnie 1,5 roku po pierwszej zbiórce, gdzie ReZigiusz uzbierał 112 000 złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju. W tym roku akcja nabrała jeszcze większego rozmiaru, a zebrana kwota w pełni zaspokoi potrzeby szpitala. Koszt rehabilitacyjnego placu zdrowia i zabawy to około 200 tysięcy złotych. Dzięki zebranej kwocie uda się zrobić jeszcze więcej i lepiej, niż początkowo planowano.


rezimy dobrem rezigiusz konferencja 2016


Na dzisiejszej konferencji prasowej dr Tomasz Łosień zapowiedział, że będzie to plac o różnej fakturze, który będzie posiadał urządzenia interaktywne zmieniające kolory czy wydające dźwięki. Plac będzie miał za zadanie pobudzić w formie zabawowej motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. To na nim podopieczni będą mogli w praktyce zastosować i wykorzystać wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej, psychologicznej, logopedycznej oraz terapii zajęciowej.


rezimy dobrem rezigiusz konferencja 2016 czek


VIDEO: ReZgiusz przekazuje czek dyrektorowi GCZD:
Zobacz także:


Wywiad z Rezigiuszem o akcji Rezimy Dobrem 2016


YouTuberzy wspierają akcje Rezimy Dobrem 2016! 


 

Wojtek Andree

Współzałożyciel portalu APYnews.pl. Zainteresowany tematyką produkcji video jak i podróżowania. Z YouTube żyje razem już prawie ósmy rok.