ReZigiusz prawdopodobnie rezygnuje z Twitch'a!

ReZigiusz prawdopodobnie rezygnuje z Twitch'a!

Dziś przed godziną 15:00, reZigiusz odpalił testowego livestream'a z gry Battlefield4 i Skyrim. Co może wielu z Was dziwić, odbył on się nie na stronie twitch.tv, lecz hitbox.tv - popularnej w ostatnim czasie platformie do streamowania. Używają jej m.in. czy Gimper czy kiedyś Negatyw. Testowy "stumyk" odbył się w celu prawdopodobnej zmiany na stałe miejsca do spędzania czasu z widzami, podczas nadawania gry na żywo.


Pewnie zapytacie skąd ta decyzja. Wynika ona głównie z kilku zalet hitboxa, których nie posiada twitch. Do zalet należy m.in. lepsza jakość, mniejsze opóźnienie czy wklejanie obrazków na czacie. Sam reZigiusz powiedział jednak, że ten drugi jest zacofany. Odpowiedzią na pytanie dotyczące mniejszych zarobków był natomiast argument, że to nie one są najważniejsze.


Decyzja dotycząca tej ważnej zmiany, nie została jeszcze ostatecznie podjęta. Testy mają pomóc w jej podjęciu. W dniu dzisiejszym reZigiusz ma zamiar zrobić jeszcze jednego livestreama właśnie na hitboxie, oczywiście bez zapowiedzi. Koniecznie obserwujcie ten artykuł, tak by go nie przegapić! Link umieścimy wtedy poniżej.


UPDATE