Rezigiusz: nie spodziewałem się takiego sukcesu akcji ReZimy Dobrem! [WYWIAD]

Rezigiusz: nie spodziewałem się takiego sukcesu akcji ReZimy Dobrem! [WYWIAD]

Kto jest częścią społeczności polskiego YouTube, temu nie trzeba przedstawiać akcji charytatywnej Rezimy Dobrem, która miała miejsce podczas wczorajszego Dnia Dziecka! Ponad 300 tysięcy złotych  zostało zebranych na wybudowanie Rehabilitacyjnego Placu Zdrowia i Zabawy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Akcja przekroczyła granice Internetu i zaangażowała wiele znanych i lubianych osób, między innymi: Tomasza Kammela, Rafała Sonika, Macieja Musiała, Martynę Wojciechowską. Po całym dniu pełnym niesamowicie pozytywnych wrażeń udało nam się porozmawiać z głównym pomysłodawcą akcji - Rezigiuszem.APYnews: Przede wszystkim - wielkie gratulacje! Jak się czujesz po wczorajszym dniu akcji?

Rezigiusz: Nawet nie wiem jak opisać słowami swoją radość.  Jedyne co mogę powiedzieć to, że czuję się naprawdę świetnie i cieszę się, że tak wiele ludzi zdecydowało się podzielić z innymi swoją radością i pozytywną energią. Szczerze przyznam, że aż mi się łezka w oku kręciła jak widziałem jak ta kwota rośnie.


APYnews: Skąd wziął się pomysł zorganizowania akcji charytatywnej?


Rezigiusz: Rok temu pomysł na akcję narodził się spontanicznie. Pomyślałem wtedy, że warto wykorzystać moją popularność i zrobić coś dobrego, dla tych którzy mieli w życiu mniej szczęścia ode mnie. Z uwagi na sukces jaki odniosła zeszłoroczna akcja przekazaliśmy szpitalowi w Jastrzębiu Zdrój aż 112 tys zł!, naturalną decyzją było powtórzenie jej.


APYnews: Udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych! Ta akcja przebiła poprzednią ponad dwukrotnie... Spodziewałeś się takiej kwoty?


Rezigiusz: Oczywiście, że się nie spodziewałem! I nie mówię tego wcale przez fałszywą skromność, ale naprawdę wynik, który osiągnęliśmy przebił moje najśmielsze oczekiwania. Myślałem w duchu, że jeśli uda się zebrać 250 tysięcy to będzie naprawdę niesamowity sukces, ale ponad 300? Jestem w pozytywnym szoku aż do teraz!ZOBACZ PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ AKCJI REZIMY DOBREM. KLIKNIJ TUTAJ


APYnews: Na czym polegała akcja charytatywna?

Rezigiusz: Akcja ReZimy Dobrem 2016 polegała na stworzeniu specjalnej, limitowanej edycji koszulek i silikonek na ręce z hasłem akcji. Gadżety te dostępne były w sklepie Rezi Style wyłącznie 1 czerwca, czyli w dniu akcji. Cały dochód netto uzyskany ze sprzedaży koszulek i opasek przeznaczamy na budowę Rehabilitacyjnego Placu Zdrowia i Zabawy przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.


APYnews: Skąd wziął się tytuł akcji Rezimy Dobrem?

Rezigiusz: W gronie moich znajomych i fanów od dawna funkcjonuje zwrot ‘rezić’. Mówimy, że na przykład rezi słońce. Gdy wymyślałem nazwę akcji charytatywnej zależało mi, aby była unikatowa i spełniała dwie funkcje – nawiązywała do robienia czegoś pozytywnego oraz informowała wszystkich chętnych, którzy chcą się przyłączyć do akcji, ze robimy to razem, dlatego właśnie Rezimy Dobrem.


APYnews: Dlaczego obrałeś akurat taki cel akcji charytatywnej?

Rezigiusz: Od początku organizowania akcji chciałem, aby zebrane fundusze mogły nie tylko poprawić zdrowie najmłodszych pacjentów, ale również dać im odrobinę radości, której tak potrzebują. Akcja miała miejsce 1 czerwca nieprzypadkowo. Chciałem by był to prezent dla dzieciaków z okazji ich święta, a Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy idealnie spełnia te warunki. Będzie to miejsce, które pomoże chorym dzieciom w rehabilitacji i powrocie do zdrowia, a także pozwoli im cieszyć się dzieciństwem i zapomnieć na chwilę o tym trudnym okresie, jakim jest pobyt w szpitalu. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach jest nowoczesnym szpitalem, który rocznie przyjmuje około 17 tys. pacjentów. Biorąc pod uwagę, że plac zabaw będzie służył dzieciom przez długie lata, łatwo policzyć, że dzięki wspólnej pracy uszczęśliwimy wiele tysięcy, a może nawet miliony pacjentów.rezimy dobremGórnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Miejsce, gdzie powstanie Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy.

APYnews: W czym może pomóc dzieciom Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabaw?


Rezigiusz: Rehabilitacyjny Plac Zabaw będzie pełnił wiele funkcji. Po pierwsze będzie on uzupełnieniem terapii neurorozwojowej, neurologicznej, psychologicznej, logopedycznej. Plac ten ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. Pomoże również pacjentom z ograniczoną motoryką fizyczną na pokonywanie trudności dnia codziennego, które wywołane są przez choroby. Podsumowując, rehabilitacja tego typu bardzo korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną dzieciaków.


APYnews: Czy oprócz zakupu 1 czerwca w sklepie Rezi Style można również jakoś dodatkowo wesprzeć Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach?

Rezigiusz: Oczywiście! Każdy, kto dodatkowo chciałby wesprzeć tę placówkę i pomóc w budowie interaktywnego placu zabaw może przekazywać własne środki finansowe na konto współpracującej z nami fundacji Fabryki Marzeń: 93 1240 1037 1111 0010 6487 2866 z dopiskiem #RezimyDobrem.


APYnews: Jesteś jednym z najpopularniejszych YouTuberów w Polsce, nagrywasz filmy, jeździsz na spotkania z fanami, uprawiasz sport, w tym roku zdałeś maturę i jeszcze organizujesz akcję charytatywną! Jak udaje Ci się to wszystko pogodzić?


Rezigiusz: Faktycznie jestem bardzo aktywną osobą i nigdy się nie nudzę. Znajomi często pytają mnie jak znajduję czas i siły, by pogodzić tak wiele aktywności. Zawsze wtedy odpowiadam, że robiąc to, co kocham, nie męczę się i spełniam swoje marzenia. Dzięki temu otrzymuję wiele pozytywnej energii, którą później muszę jakoś spożytkować! Choć rzeczywiście nie jest to łatwe :)ZOBACZ JACY INNI TWÓRCY WSPARLI AKCJĘ REZIEGO. KLIKNIJ TUTAJ


APYnews: Kto jest dla Ciebie największym wsparciem w działaniu? Co daje Ci siłę i motywację do takiej aktywności?


Rezigiusz: Przede wszystkim motywują mnie bliscy – moja rodzina, przyjaciele i najbliźsi znajomi. Ogromnym wsparciem i motorem do działania są dla mnie również moi wspaniali widzowie, którzy zawsze dostarczają ogrom pozytywnej energii w postaci ciepłych słów. Świadomość tego, że na moje filmy czy zdanie na jakiś temat czeka tak wiele ludzi daje mi ogromnego kopa! To niesamowite, że otaczają mnie tak pozytywni ludzie.


APYnews: Jakie są plany na przyszłość? Czy za rok planujesz kolejną akcję?

Rezigiusz: Nie raz wszyscy przekonaliśmy się jak wielka moc drzemie w Internecie. Mając na uwadze wielki sukces zeszłorocznej i tegorocznej akcji charytatywnej planujemy przebijać ich wyniki co roku tak, aby pomóc i uszczęśliwić jak najwięcej dzieciaków!