Rezi i Izak najchętniej oglądanymi gamerami w styczniu! Sprawdź dokładne statystyki

Rezi i Izak najchętniej oglądanymi gamerami w styczniu! Sprawdź dokładne statystyki

Wczoraj przedstawialiśmy Wam ogólne podsumowanie pierwszego miesiąca 2017 roku. Dla gamingowych kanałów styczeń był jednak nieco bardziej burzliwy - zaszły bowiem zmiany na pierwszych miejscach rankingu. Zapraszamy na analizę raportu Sotrender.


Najwięcej odsłon


W tym aspekcie zmiany zaszły praktycznie wszędzie. Rezigiusz (ponad 12 milionów odsłon) zajął pozycję Izaka (ok. 11 milionów nowych wyświetleń) awansując z szóstego miejsca. Tym samym Blowek (tylko 30 tysięcy odsłon mniej od Piotrka) został zepchnięty na miejsce trzecie. Największy awans widoczny jest u Gimpera (prawie 8 milionów nowych wyświetleń), który znajduje się aktualnie na siódmej pozycji. Zauważalny spadek widoczny jest natomiast u Isamu, który poleciał o dziewięć miejsc w dół. Piętnastkę zamyka Eleven.

1

Najwięcej subskrybentów


W styczniu w kwestii największej liczby subskrypcji zaszła znacząca zmiana. Blowek po wielu miesiącach w końcu wyprzedził Remka - różnica między ich kanałami wynosi obecnie tylko siedem tysięcy. U Karola zauważyć możemy także 5% przyrost - U Reziego w ubiegłym miesiącu wyniósł on 4%. Reszta rankingu bez zmian.

3Najwięcej aktywności


Największą ilością gromadzonych komentarzy pod filmami niezmiennie pochwalić się mogą takie kanały jak Blowek (ok. 52 tys. nowych komentarzy), czy dealereq (ok. 34 tys. nowych komentarzy). Na trzecim miejscu pojawił się natomiast Rezi z ok. 31 tys. nowych komentarzy. Największy awans widoczny jest u Gimpera, który wspiął się o czternaście szczebli wzwyż - liczba komentarzy zostawionych w styczniu przez jego widzów wyniosła ok. 25 tys. Ranking zamyka Rojo, który obecnie znajduje się pięć miejsc wyżej aniżeli w grudniu.

4

Najczęściej oceniani


Pierwsze dwa miejsca bez zmian - Blowek w styczniu zgromadził ponad 995 tys. nowych ocen, z czego 98% z nich to pozytywne, Remek natomiast ok. 644 tys. Na trzecim miejscu znalazł się Izak z liczbą ok. 409 tys. nowych wpisów. Na piętnastym miejscu pojawił się Jaś Dąbrowski, który spadając o dwie pozycje zgromadził ponad 131 tys. nowych komentarzy.

5

W ciągu najbliższych dni będziemy analizować również pozostałe kategorie, koniecznie polubcie nasz profil na Facebooku, aby być zawsze na bieżąco.

Pełen raport dostępny tutaj.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.