Remigiusz Maciaszek z własną książką!

Remigiusz Maciaszek z własną książką!

W tym roku kilku YouTuberów postanowiło wydać swoje książki. Dzisiaj poznaliśmy kolejnego twórcę, który swoją książkę wyda w przyszłym roku.  Remigiusz Maciaszek oznajmił, że wreszcie ruszyły prace nad być może jego najcięższym projektem w życiu.


Tym najcięższym i zarazem niepewnym projektem ma być właśnie książka, której Rock pisanie odkładał od dłuższego czasu. Na jego kanale pojawił się bowiem materiał, w którym przedstawia on swoje refleksje na temat tego dlaczego właśnie postanowił zabrać się za spisywanie swoich myśli.

Generalnie rozpoczęcie prac nad książką jest dla Remigiusza zaprzeczeniem filozofii w jaką głęboko wierzy. Według niego najlepsze pomysły na książki siedzą w głowie tych osób, które są za skromne do przedstawienia swoich spostrzeżeń dotyczących życia. Chodzi tutaj jednak o takie dzieła, w których głównym nurtem jest opisanie przeżyć i refleksji na temat tego, co się widziało i doświadczyło w życiu.
Moja książka nie jest projektem finansowym. Z mojej perspektywy jest projektem wizerunkowym. Chcę żeby moi widzowie poznali mnie lepiej i zrozumieli mnie lepiej.

- Remigiusz Maciaszek

Vlog, który pojawił się na kanale Rocka nagrywany był zaraz po spotkaniu twórcy z Michałem (nazywanego "pisarzem"), który praktycznie razem z nim tworzy książkę (szczegóły nie są jeszcze ujawnione). Trzygodzinna rozmowa to według słów YouTubera swoisty podcast, gdzie opowiadał on o swoim dzieciństwie oraz tym, co ukształtowało go na takiego człowieka, jakim jest teraz. Całość była nagrywana, więc niedługo będziemy mogli posłuchać tego, co Remigiusz i Michał planują zawrzeć w książce i pomóc w jej tworzeniu poprzez wskazywanie właśnie tych opowieści poruszonych podczas rozmowy, które byłyby warte rozwinięcia.

Remigiusz doskonale zdaje sobie sprawę z tego ile pieniędzy wydawnictwo włożyło w powstanie tego projektu i jak sam przyznaje - jest bardzo tym zaskoczony i boi się tego, że ludzie najzwyczajniej w świecie nie będą zainteresowani tym produktem. Szczegółów dotyczących książki jak na razie jeszcze nie znamy i zanim pojawi się ona na rynku to pewnie jeszcze trochę poczekamy, ale myślimy, że warto zachować trochę cierpliwości. Zapraszamy do poniższego filmu, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego, co skłoniło Rocka do napisania książki:


Co sądzicie o nowym projekcie Remigiusza Maciaszka?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.