Relacje polskich YouTuberów z uderzenia huraganu Irma

Relacje polskich YouTuberów z uderzenia huraganu Irma

Jeśli jesteście na bieżąco z informacjami ze świata, na pewno słyszeliście już o huraganie Irma, który został uformowany na Atlantyku, a ostatecznie z ogromną siłą uderzył m.in. we Florydę. To właśnie tam mieszka kilku polskich YouTuberów, którzy zrelacjonowali to co działo się na półwyspie przez ostatnie dni.
Gdy tylko w mediach pojawiły się pierwsze informacje o sile huraganu Irma (najwyższa - 5 kategoria) i o jego trasie, która miała już od początku zahaczyć o Florydę, widzowie YouTuberów zamieszkałych w okolicy od razu zaczęli w komentarzach dopytywać, jak oni wszyscy na to reagują i jakie mają plany. W tym artykule przedstawimy wam historię rodziny z kanału "Dutki" oraz TheKretka.

"Dutki" mieszkający w Sarasocie - mieście na wschodnim wybrzeżu Florydy, początkowo postanowili zostać w mieście. Ich planem było zabarykadowanie się w jednym pokoju i zrobienie wystarczających zapasów do domu.Taki plan został utrzymany także kolejnego dnia. Prognozy pogody zapowiadały, że oko huraganu uderzy na wschód od Florydy, a nie na zachód gdzie mieszkają "Dutki".Rodzina w poniższym vlogu przedstawiła jak wygląda ewakuacja w mieście oraz jak w zapasy postanowili zaopatrzyć się mieszkańcy miasta. Ostatecznie pod koniec materiału mówią o podjętej decyzji, o wyjeździe na północ w celu ucieczki przed huraganem Irma.Przed wyjazdem z miasta, rodzina musiała zabezpieczyć swój dom w specjalny sposób. Zaczęli od osłaniania okien drewnianymi deskami, a skończyli na wyniesieniu wszelkich mebli oraz sprzętu elektronicznego na wyższe poziomy. Po tym wszystkim, wyjechali z miasta kierując się cały czas na północ, bez dokładnego miejsca docelowego.Kolejny dzień został niemal w pełni spędzony w samochodzie w ucieczce przed Irmą. Rodzina znalazła w ostatnim momencie hotel, w którym postanowili przeczekać uderzenie huraganu w wybrzeże Florydy. Kolejna noc niosła ze sobą wiele niepewnego, gdyż moc i kierunek Irmy nie był do końca do przewidzenia.Jeszcze gorsze nastroje i niepewność wśród "Dutków" były następnego dnia, gdy rodzina dowiedziała się, że huragan uderzy centralnie w miejsce, w którym na co dzień mieszkają. Sprawdźcie jak wyglądał ich dzień pełen skrajnych emocji.Kolejna historia to vlog od TheKretka, która kolejny raz relacjonowała podobne wydarzenie. Tym razem Irma miała uderzyć jednak znacznie mocniej niż wcześniejsze huragany. YouTuberka w pierwszym materiale dotyczącym Irmy pokazała jak wyglądają sklepowe półki czy stacje benzynowe - na których momentami brakowało paliwa. Kretka pokazała jak u niej wyglądało zabezpieczanie domu. Tym razem było znacznie łatwiej, ponieważ YouTuberka zainwestowała w specjalne okna z żaluzjami, które chronią okna przed huraganowym wiatrem.Kretka wraz z rodziną postanowiła zostać w domu. W kolejnym vlogu pokazała jak wyglądało wszystko dzień przed uderzeniem Irmy oraz opowiedziała m.in. o wprowadzeniu czegoś na wzór "godziny policyjnej".Kolejny vlog YouTuberki został nagrany już w dniu huraganu Irma. Mocno wiało już od rana, a później było tylko gorzej. Ostatecznie na szczęście obyło się bez większych szkód. Rodzina musiała poradzić sobie z brakiem prądu, wody oraz łączności z internetem.Sytuację po przejściu huraganu można było ocenić dopiero następnego dnia. W niektórych miejscach, nie wyglądało to najlepiej - wyrwane zotały drzewa wraz z korzeniami, znaki drogowe, a linie wysokiego napięcia zwisały. Wszystko zostało rzecz jasna udokumentowane przez Kretkę. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.