Rekordowa pula nagród w historii e-sportu!

Rekordowa pula nagród w historii e-sportu!

Największy turniej w Dota 2, The International, każdego roku cieszy się olbrzymią popularnością. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznej edycji. Pula nagród przekroczyła już 20,8 miliona dolarów, przebijając zeszłoroczny wynik i ustanawiając nowy rekord w historii e-sportu.
The International to turniej w Dota 2 organizowany co roku przez Valve. Zeszłoroczna pula nagród wynosiła 20,770,460 dolarów, a zwycięzcy turnieju, Wings Gaming, wrócili do domu z ponad 9 milionami dolarów. W tym roku ten wynik już udało się przebić, a do samego turnieju został jeszcze prawie miesiąc, przez który pula z pewnością jeszcze urośnie. Sam gospodarz, Valve Corporation, do początkowej puli włożył 1,6 miliona. Reszta puli pochodzi z zakupionych przez graczy Przepustek Bitewnych - zestawów zawierających przedmioty czy misje dla graczy. Do puli trafia 25% zysków ze sprzedaży Przepustek, tegoroczna ich sprzedaż przekroczyła więc już wartość 80 milionów dolarów.Turniej po raz 6 z rzędu miejsce będzie miał w KeyArena w Seattle, w dniach 7-12 sierpnia. Wydarzenie będzie można obejrzeć zarówno w kliencie gry, jak i na Twitchowym kanale. Jeśli chcecie na bieżąco wiedzieć, ile wynosi aktualna pula, lub dowiedzieć się więcej o zawartości Przepustek Bitewnych, możecie to zrobić na oficjalnej stronie!

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Poznaliśmy następce Battlefielda 1?

Opcja streamingu gier już niedługo na Messengerze!

Biedronka ponownie ze świetną ofertą gier!

Nowy gra w uniwersum Outlasta już na etapie produkcji!

Oto 10 najpopularniejszych zwiastunów gier 2017 roku na YouTube