Polak ustanowił rekord Guinnessa w Football Manager

Polak ustanowił rekord Guinnessa w Football Manager

FM Manager to gra, która od prawie 30 lat przyciąga tysiące fanów. Tak też stało się w przypadku 38-letniego Michała Leńca, któremu w dodatku udało się pobić rekord Guinnessa.


Polak od 2015 roku rozegrał 221 sezonów i zdobył prawie 680 trofeów. W grze dowodził Lechem Poznań oraz był selekcjonerem różnych reprezentacji narodowych. Można domyślić się, że osiągnięcie tak wysokich wyników wymagało od niego poświęcenia bardzo dużej ilości wolnego czasu.

Michał tak wypowiada się o swoim sukcesie:
Swoją przygodę z menadżerem rozpocząłem w połowie listopada 2015 roku, gdy na półki trafił FM 2016. Swoją rekordową "karierę" prowadzę więc od ponad dwóch lat. Traktuję to osiągnięcie jako nagrodę dla mojej rodziny. Grę miałem zawsze odpaloną w tle, więc było to też pewne utrudnienie dla mojej rodziny.Kilka lat temu z okazji 20-lecia FM Managera została wydana książka "FM Stole My Life", która opowiada o tym, w jakim stopniu gra zmieniła życie uzależnionych od niej osób. 260 stron poświęcone zostało rozwodom czy też przypadkom umieszczania osiągnięć z gry w swoim CV.

Z naszej strony chcielibyśmy serdecznie pogratulować Michałowi i życzyć dalszych sukcesów z nadzieją, że opisane w książce sytuacje nigdy nie będą go dotyczyć.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.