Mistrzowska odpowiedź Motoroli na reklamę Samsunga!

Mistrzowska odpowiedź Motoroli na reklamę Samsunga!

W marketingu najczęściej nie ma miejsca na skrupuły. Nie tak dawno Samsung nie omieszkał dać pstryczka w nos marce Apple przy okazji premiery najnowszego iPhone'a. Niedługo później Samsung sam stał się obiektem żartu ze strony Motoroli.


Jakiś czas temu w sieci pojawiła się reklama, która nieco dyskredytuje zamieszanie związane z kolejnymi premierami smartfonów z logiem Apple. Twórcą tej reklamy był Samsung, który w krótkim materiale wymienia, w czym konkretnie ich flagowce górują nad kolejnymi modelami iPhone'ów i pokazuje, że w wielu sytuacjach sprawują się znacznie lepiej.

Motorola postanowiła wykorzystać tę okazję i pociągnąć sprawę jeszcze dalej. Firma pokazała, że mimo nieco gorszej pozycji wśród użytkowników nadal dobrze się trzyma i jest w stanie zostawić swoją konkurencję na rynku mobilnym daleko w tyle. Stworzyła swój własny spot, w którym ewidentnie ich model... góruje nad Samsungiem. Poniżej możecie obejrzeć obie reklamy. Tę stworzoną przez Samsunga:Jak i jej kontynuację okiem Motoroli:Oczywiście obie reklamy są utrzymane w luźnym, dość humorystycznym stylu, przez co zostały naprawdę ciepło przyjęte. Wbrew pozorom na tych "zaczepkach" zyskają wszyscy. Finalnie o wszystkich trzech markach stało się jeszcze trochę głośniej niż zwykle i niewykluczone, że pozytywnie wpłynie to na wyniki sprzedażowe ich poszczególnych modeli.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.