RedLipstickMonster i Lisie Piekło o tym jak malują się Japonki

RedLipstickMonster i Lisie Piekło o tym jak malują się Japonki

Pamiętacie o podróży RedLipstickMonster i Lisiego Piekła do Japonii? Pisaliśmy o tym w TYM artykule. Pobyt dziewczyn w Kraju Kwitnącej Wiśni co prawda już dobiegł końca, ale na kanale Ewy możecie już znaleźć małe podsumowanie wyjazdu, a w nim świeże spojrzenie na japońską kulturę. Oczywiście z tej strony, która najbardziej interesuje dziewczyny – zobaczcie sami!
Na nowym filmie RedLipstickMonster możemy udać się wraz z nią i Lisim Piekłem na zakupy do japońskiej drogerii. Czym wyróżnia się japońska oferta kosmetykowa? Ewa zwróciła uwagę przede wszystkim na to, że po pierwsze znajduje się tam o wiele więcej kosmetyków do pielęgnacji niż u nas, a po drugie ciężko tam znaleźć marki, które są znane w Europie – na sklepowych półkach zdecydowanie przeważają japońscy producenci. Poza tym znajdują się tam kosmetyki, których zastosowania mogą poważnie zaskoczyć – to w końcu charakterystyczne dla Japonii. Dziewczyny zauważyły też ogromną różnicę w samej organizacji drogerii – są one zdecydowanie bardziej uporządkowane niż drogerie, które znamy i odwiedzamy na co dzień.
Jeśli chodzi o odcienie produktów do wyrównywania kolorytu cery, u Japonek zdecydowanie przeważają żółte odcienie. I co najbardziej zaskakujące – różnice pomiędzy poszczególnymi odcieniami są bardzo subtelne, niemal niewidoczne. Europejska gama kolorystyczna jest zdecydowanie bardziej bogata, dzięki czemu można ją dopasować do osób o różnej karnacji.

RedLipstickMonster zachwyciła się również trwałością japońskich eyelinerów. Ich nieco zbyt wodnista konsystencja może być trochę myląca – w rzeczywistości są to jedne z najtrwalszych produktów tego rodzaju na rynku światowym. Ciekawym faktem jest również sposób oznaczania eyelinerów do powiek i brwi. W naszej, europejskiej kulturze zazwyczaj produkty te są układane od najjaśniejszego do najciemniejszego. W Japonii obowiązuje dokładnie odwrotny system. W kraju tym najpopularniejsze i najczęściej wybierane odcienie to właśnie te ciemniejsze, dlatego też to właśnie one stoją zawsze na pierwszym miejscu. Ogromną różnicę widać także np. w wyglądzie sztucznych rzęs. Rzęsy, które u nas zrobiłyby średnio zauważalny efekt, robią kolosalne wrażenie na wyglądzie Japonek. Azjatki generalnie mają dość krótkie, prawie niewidoczne rzęsy – to właśnie odróżnia ich urodę od urody Europejek, które charakteryzują raczej bardziej wyraziste rzęsy.
Chcecie się dowiedzieć, jakie jeszcze międzynarodowe różnice kosmetyczne zauważyły dziewczyny? Obejrzyjcie koniecznie film z Ewą i Lisim Piekłem:Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat różnic w ofercie kosmetyków w różnych krajach? Dajcie nam znać!