Netflix wprowadza Recomoji - rekomendacje na podstawie emoji

Netflix wprowadza Recomoji - rekomendacje na podstawie emoji

Tegoroczny światowy dzień emoji odbił się szerokim echem i miał wpływ na wiele najpopularniejszych aplikacji, o czym pisaliśmy tutaj. Netflix oczywiście w tej kwestii nie mógł być gorszy.


Na Facebookowym profilu Netflixa pojawiła się zabawna nowość. Nowy bot zarekomenduje nam najlepsze według niego treści, które pasują do naszego aktualnego nastroju na podstawie emoji.Warto zauważyć, że rekomendacje bota są uzależnione tylko od informacji, które podaliśmy na Messengerze, czyli tak właściwie od emoji. Oznacza to, że Recomoji nie ma wpływu na system rekomendacji na samym serwisie i naszym profilu.

Rekomendacjami wybranymi przez Recomoji możemy podzielić się ze znajomymi. Wystarczy w opcjach konwersacji wybrać opcję "Dodaj do ulubionych", po czym w okienkach rozmów pojawi się dodatkowe rozszerzenie, które pozwoli udostępnić znajomym naszą rekomendację. Akcja trwa do października i może z niej skorzystać każdy - wystarczy polubić fanpage Netflixa na Facebooku.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.