Battlefield Heroes reaktywacja - powstaje nowa wersja za zgodą EA Games!

Battlefield Heroes reaktywacja - powstaje nowa wersja za zgodą EA Games!

W kwietniu minionego roku wielu graczy na całym świecie doznało prawdziwego szoku. EA Games wydała w połowie miesiąca komunikat, że zamyka serwery kilku swoich gier online. Sytuacja wydała się o tyle dziwna, że większość z nich prosperowała naprawdę nieźle. Jedna z tych produkcji ma jednak szansę na "powrót do żywych". 
Chodzi o tytuł Battlefield Heroes, który swego czasu był bardzo popularny w naszym kraju. Niestety polityka firmy EA Games skutkująca widoczną przewagą graczy wydających realne pieniądze doprowadziła do tego, że produkt ten tracił użytkowników. Serwery gry zostały zamknięte ponad rok temu, lecz pewna grupa osób nie mogąc pogodzić się z tym faktem postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce i zaczęła starać się o prawa do "wskrzeszenia" tego kultowego tytułu. Udało się, lecz nie obyło się bez pewnych zastrzeżeń wprost od oryginalnych twórców - tego typu projekt może powstać, aczkolwiek osoby za niego odpowiedzialne nie mogą czerpać żadnych korzyści finansowych. Oznacza to, że w grze nie uświadczymy jakichkolwiek mikrotransakcji.Za projekt reaktywacji Battlefield Heroes odpowiedzialna jest grupa Revive, która znana jest już z podobnych przedsięwzięć. To przede wszystkim dzięki nim nadal można bawić się na serwerach Battlefield 2 oraz Battlefield 2142. Miejmy nadzieję, że realizacja powiedzie się i już niedługo będziemy mogli swobodnie wrócić do tego kultowego dzieła.

 

Co sądzicie o "ożywieniu" Battlefield Heroes? Piszcie!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!