Moda na książki YouTuberów - inni twórcy komentują!

Moda na książki YouTuberów - inni twórcy komentują!

Ostatnimi czasy na polskim YouTube zapanowała ogromna moda na wydawanie książek przez twórców. Kaiko napisał swoją autobiografię, Marcin Dubiel postanowił stworzyć niezbędnik gracza do gry Pokemon GO, a Littlemooonster96 zamierza wydać książkę o Justinie Bieberze. Zbiegnięcie się tylu premier jednocześnie wywołało w serwisie YouTube wiele kontrowersji, a reakcje YouTuberów są różne. Niektórzy twórcy zaczęli zastanawiać się, czy bycie sławnym i posiadanie setek tysięcy subskrypcji, jest wystarczającym powodem do pisania książek. Inni podeszli do tego ironicznie i na wesoło.


Środowisko twórców zareagowało na to, co dzieje się teraz na YouTube, na wiele różnych sposobów. Kilku z nich wypowiedziało się na ten temat w swoich filmach, a spojrzenia na całą tę sytuację były naprawdę różne. Reakcje YouTuberów można podzielić na poważne, bo niektórzy z nich podeszli do całej tej sytuacji naprawdę na serio, a także humorystyczne, gdzie twórcy postanowili sparodiować swoich kolegów po fachu.


Filmy pojawiały się kolejno, w ciągu kilku dni, jednak pierwszym twórcą, który odniósł się do sprawy, był Nitro, który w swoim krótkim vlogu w charakterystyczny dla siebie sposób mówi, co sądzi na temat najnowszych dzieł YouTuberów. Zastanawia się, czy książki te będą przejawiały jakąkolwiek wartość merytoryczną, czy jedynym czynnikiem mającym przyciągnąć potencjalnych czytelników będzie twarz i nazwisko popularnego autora na okładce.
Do materiału Sergiusza odniósł się również Michał Poznański, czyli Drollercaster, w filmie na swoim drugim kanale Kultywator. Materiał ten ma mniej więcej pół godziny, a jego twórca dość obszernie opisuje temat pisania książek przez YouTuberów. Ma do tego powody, bo ostatnio książkę wydał jego brat, Karol Poznański, szerzej znany jako Kaiko.
W bardziej ironiczny sposób wypowiedział się Mandzio, który postanowił w mistrzowski sposób strollować swoich widzów, z pomocą Kolegi Ignacego i Aliena. Jak mu to wyszło? Oceńcie sami.
Również Rojson, zainspirowany nową modą na YouTube, postanowił stworzyć tematyczny wstępniak do Happy Wheels. Jak zwyke trafił w samo sedno!
A Wy co myślicie o ostatnio panującej na YouTube modzie na pisanie książek? Podobają Wam się reakcje YouTuberów na całą tę sytuację? Wyrażajcie swoje opnie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.