Ranking - Top 10 polskiego YouTube'a

Ranking - Top 10 polskiego YouTube'a

Z Top 10 polskiego YouTube'a jest jak ze skokami narciarskimi – każdy wie, kto jest na szczycie, ale nie każdy dobrze zdaje sobie sprawę, kto jest na dalszych miejscach i dlaczego. Podczas gdy lider pozostaje ten sam od wielu lat, na dalszych pozycjach toczy się zacięta rywalizacja o szczyt YouTube'owej tabeli. Postanowiliśmy przyjrzeć się odrobinę bliżej dziesięciu najpopularniejszym kanałom na polskim YouTubie pod względem subskrypcji i przeanalizować ich pozycję.
  1. SA Wardęga – Niekwestionowany lider, który jako jedyny twórca na polskim YouTubie może poszczycić się "trójką" przed pozostałymi sześcioma cyframi swoich wszystkich subskrypcji. Swoją stabilną pozycję lidera w rankingu "Top 10 polskiego YouTube'a" Sylwester zawdzięcza swojej niezwykłej kreatywności, którą doceniła także publiczność zza granicy. Wardęga jest jednym z niewielu twórców na polskim YouTubie, którego twórczość jest dobrze znana także poza granicami naszego kraju, wyznacza więc on w ten sposób nowy kierunek twórczości dla reszty polskich YouTuberów.

  2. Blowek – Obecność Blowka na drugim miejscu w Top 10 polskiego YouTube'a jest nowością. Blowek całkiem niedawno pozbawił drugiego miejsca naczelnych śmieszków polskiego YouTube'a czyli trzech panów z Abstrachuje.TV. Blowek wyprzedził ich kanał między innymi dzięki nienagannej regularności, z jaką wrzuca materiały na swój kanał, a także dzięki jakości, którą sobą owe materiały reprezentują. Czas pokaże, czy Blowek zdoła utrzymać tak wysoką lokatę oraz czy zaatakuje miejsce pierwsze w rankingu polskich YouTuberów.

  3. Abstrachuje.TV – Najsławniejsze i zarazem najśmieszniejsze trio na polskim YouTubie. Obecność Abstrachuje.TV oraz Wardęgi na trzech pierwszych miejscach rankingu "Top 10 polskiego YouTube'a" świadczy o tym, iż Polacy uwielbiają się śmiać. Twórcy kanału, czyli Rafał, Czarek i Robert wyznaczają trendy na polskim YouTubie oraz stanowią inspirację dla wielu polskich twórców. Ich pomysły na kolejne odcinki dzisiaj są bardzo często wykorzystywane przez innych twórców, jednak chwała zawsze pozostaje przy trójce znajomych z Warszawy, dzięki czemu zawsze cieszą się oni niezwykłą popularnością.

  4. ReZi – ReZigiusz jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną i najbardziej medialną twarzą polskiego YouTube'a. Jego kanał regularnie odwiedza ponad 2.5 miliona stałych widzów, a ponadto reZi bardzo często jest zapraszany do telewizji. Miał on okazję między innymi wcielić się w rolę reportera w popularnym programie "The Voice of Poland". Oprócz tego, że ReZigiusz doskonale odnajduje się w medialnym środowisku, to jest on człowiekiem o wielu talentach oraz pasjach, co przekłada się na jego zróżnicowaną twórczość. ReZigiusz kocha grać w gry wideo, nagrywać filmy ze znajomymi YouTuberami, podróżować oraz oczywiście jeździć na enduro. Taki zestaw zainteresowań jest szczególnie unikalny, dlatego wraz z wyjątkową charyzmą ReZiego jego kanał stał się wyjątkowo popularny na YouTubie i nie ma wątpliwości, że będzie on walczył o pierwsze miejsce w rankingu "Top 10 polskiego YouTube'a".

  5. Stuu – Nie mogło go zabraknąć w Top 10 polskiego YouTube'a, ponieważ Stuu jako pierwszy gamer w Polsce zdobył milion subskrypcji na YouTubie. Pokazał on, jak wielka siła drzemie w gamingu i tym samym, zapisał się na kartach polskiego YouTube'a złotymi zgłoskami. Kanał Stuu, jak i sam jego twórca, przeszedł mocną metamorfozę od chwili jego założenia do dzisiaj. Kiedyś na jego kanale znajdowały się głównie filmy z Minecrafta, robione przez kogoś, kto w ogóle nie wyglądał jak dzisiejszy Stuu, dzisiaj natomiast kanał Stuu bardziej skupia się na różnego typu challenge'ach. Challenge w wykonaniu Stuu i jego ekipy także biją rekordy popularności, wyznaczając tym samym kolejne trendy na polskim YouTubie.

  6. 5 Sposobów Na... - Najbardziej znani majsterkowicze na polskim YouTubie, to oczywiście Klamer, Sztaba, Arczi, Primosz oraz Abi. Dzięki swoim niesamowitym pomysłom oraz doskonałym poradnikom zaskarbili sobie oni sympatię większości użytkowników polskiego YouTube'a. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie szukał na ich kanale pomysłu na prezent/przekąskę/majsterkowanie. Panowie z 5 Sposobów Na... niedawno przekroczyli próg 2 milionów subskrypcji, na co wpływ mogła mieć przebudowa i modernizacja ich kanału, który teraz nastawiony jest na większą interakcję z widzem.

  7. IsAmUxPompa – Zdecydowanie najbardziej rozkrzyczany i najbardziej zdenerwowany twórca, który znalazł się w Top 10 polskiego YouTube'a. IsAmUxPompa znany jest przede wszystkim ze swojego ognistego temperamentu, który pokazuje niemal przy każdym gameplay'u, który ma okazję nagrywać. Jego ogromna popularność i wysoka, siódma pozycja w rankingu "Top 10 polskiego YouTube'a", udowadnia, że na polskim YouTubie najbardziej liczy się odpowiednia osobowość oraz umiejętność dzielenia się emocjami ze swoimi widzami.

  8. Mandzio – Pomimo młodego wieku Mandzio jest już weteranem na YouTubie. Na tej platformie obecny jest prawie od samego początku, czyli od 2006 roku, natomiast swój aktualny kanał prowadzi od 2012 roku. Mandzio jest kompletnie innym twórcą od opisywanego wcześniej IsAmUxPompy, chociaż oboje prowadzą kanały gamingowe. Mandzio jest twórcą zdecydowanie bardziej stonowanym, spokojniejszym i stara się wypowiadać podczas swoich gameplayów w sposób jak najbardziej kulturalny. Skromność pasuje do Mandzia nie tylko pod względem stylu wypowiedzi, ale przejawia się ona także w wyborze gier, ponieważ Mandzio często wybiera niewielkie produkcje, często mało znanych twórców.

  9. Rojson – Gracz z krwi i kości, który po prostu żyje pasją do gier wideo, za co widzowie go kochają. Rojo jest jednym z najbardziej doświadczonych gamerów w Polsce, co przekłada się na profesjonlany charakter jego wszystkich produkcji oraz na podejście do samych gier. Nikt tak jak Rojo nie potrafi opowiadać o grach i przeżywać ich wspólnie ze swoimi widzami. Rojo jest zdecydowanie jednym z najbardziej płodnych twórców na polskim YouTubie, gdyż na swoim koncie ma już grubo ponad 3 tysiące opublikowanych filmów. Kluczem do sukcesu Roja jest profesjonalizm oraz doświadczenie, które idzie w parze z młodzieńczą werwą.

  10. Niekryty Krytyk – Przyznajcie się, ilu z Was zaskoczyło ostatnie miejsce Top 10 polskiego YouTube'a? Na pewno niejednego z Was, gdyż tajemnicą nie jest, że Niekryty Krytyk czasy świetności ma już niestety za sobą... ale cóż to były za czasy świetności! Niekryty Krytyk przysporzył sobie wtedy tak dużą popularność, że do dziś znajduje się w Top 10 polskiego YouTube'a. Aktualnie Maciek dalej prowadzi swój kanał, który wciąż cieszy się sporą popularnością, jednak na jego zaszczytne 10. miejsce czychają już kolejni YouTuberzy.


Tak właśnie na chwilę obecną przedstawia się czołówka polskiego YouTube'a. Jest ona dosyć stabilna, jednak nie brakuje w niej kilku niespodzianek, a co najważniejsze, wygląda na to, że będzie ona z dnia na dzień zmieniała swoją postać. To bardzo dobrze świadczy o poziomie polskiego YouTube'a, ponieważ można wysnuć wniosek, że polski YouTube jest aktywny i ciągle bardzo dużo się na nim dzieje. Na YouTubie jest tak, jak we wspomnianych skokach narciarskich – dużo zależy od "wiatru", jaki zawieje, ale jeszcze więcej od umiejętności, jakimi dysponuje "skoczek".

Strony: 1


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.