Facebook publikuje ranking popularności emoji!

Facebook publikuje ranking popularności emoji!

Dzisiejszy język internetu to przede wszystkim emotikony. Szczególnie dużo można ich spotkać na portalach społecznościowych z gigantem Facebook na czele. Mark Zuckerberg za pośrednictwem swojego profilu na tym serwisie przedstawił całkiem ciekawy ranking.


Założyciel Facebooka, a obecnie jego dyrektor generalny w Międzynarodowy Dzień Emoji przypadający na 17 lipca przedstawił wykres najczęściej używanych emotikonek w serwisie. Przedstawił zarówno globalną wersję rankingu jak i to jak wygląda sprawa w poszczególnych krajach, gdzie dominuje dana buźka. Tak naprawdę dużo zależy od aktualnej mody, ciężko doszukiwać się tu jakichś większych kryteriów. Wiele wskazuje na to, że kolejność danych miejsc jest bardzo ruchoma i kto wie czy coś nowego nie zdominuje rankingu za jakiś czas.Emoji na tyle wbiły się w naszą współczesną popkulturę, że ich rola nie polega już tylko na formie komunikacji i wyrażaniu emocji w linijkach tekstu przy okazji używania internetowych komunikatorów - dziś to znacznie więcej. Jednym z lepszych przykładów jak dobry marketingowo jest to temat jest film produkcji Sony Pictures Animation, którego głównymi bohaterami będą... emotikonki! Wydawać się może, że ze względu na swoją tematykę, może mieć on całkiem niezłe wzięcie w światowych kinach i może przyciągnąć grono odbiorców z różnego pułapu wiekowego. Premiera filmu jeszcze w tym roku.


A której emoji wy najchętniej używacie? Piszcie w komentarzach!


Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.