Rafał Masny rozpoczął pracę nad własnym start-upem

Rafał Masny rozpoczął pracę nad własnym start-upem

Rafał Masny poinformował o sprzedaniu wszystkich udziałów w firmie Studi oraz rozpoczęciu pracy nad własnym start-upem. Poza tym twórca chce skupić się na rozwoju osobistego kanału na platformie YouTube.


Popularny twórca internetowy, Rafał Masny, zaangażował się w projekt o nazwie SkillUp. Mowa tu o aplikacji, która daje użytkownikom dostęp do autorskich opracowań książek o tematyce biznesowej w formie audio. Dzięki temu znacznie większa część osób ma otrzymać opcję doszkolenia się we wielu tematach.

Start-up tworzony jest we współpracy z warszawską firmą Daftcode i już jest dostępny w cyfrowych sklepach mobilnych. Na ten moment oferuje ona możliwość odsłuchania ponad 100 opracowań książek i z każdym tygodniem mają pojawiać się kolejne. Warto dodać, że tego typu treści trwają średnio kilkadziesiąt minut.SkillUp nie jest jednak darmową aplikacją. Za tygodniową subskrypcję zapłacimy 4,99 złotych - w zamian otrzymamy "wartościowe i sprawdzone treści". Rafał Masny twierdzi, że to on odpowiada za dobór książek i osobiście sprawdza jakość publikowanych nagrań.

Jak twierdzi twórca internetowy (cytujemy za Wirtualnymi Mediami):
Uważam, że takie aplikacje raczej zachęcają ludzi do czytania, poznawania i zakupu kolejnych tytułów. Sprzedaż fizycznych książek rośnie z roku na rok mimo, że pojawiają się czytniki, audiobooki i wiele innych rozwiązań. Myślę, że jest po prostu jeszcze bardzo wielu ludzi, który w ogóle nie czytają i SkillUp może być dla nich pierwszym krokiem.

Osoby odpowiedzialne za projekt mają nadzieję na szybkie pozyskanie osób zainteresowanych e-learningiem i tematami biznesowymi. Na razie grono aktywnych konsumentów nie jest zbyt pokaźne.

 

Co sądzicie o aplikacji SkillUp? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.